REKLAMA
REKLAMA

Obniżka pensji w Realu również nieunikniona?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: El Pais  |  31.03.2020 17:14
Obniżka pensji w Realu również nieunikniona?

Santiago Bernabeu  |  fot. Sport Pictures

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Jeszcze niedawno wydawało, że obniżka wynagrodzeń zawodników Realu Madryt nie będzie potrzebna. Jednak jak informuje El Pais, władze Królewskich zaczynają uważać, że taki ruch może być nieunikniony.

W ostatnich dniach prezydent klubu Florentino Perez rozmawiał między innymi z kapitanem piłkarskiego zespołu Sergio Ramoes, starając się uspokoić nastroje. Miał przekazać, że pensje zawodników i koszykarzy, a także pozostałych pracowników, których łącznie jest około 800, są bezpieczne.

Przemawiały również za tym wyniki finansowe klubu, który poprzedni rok zakończył z kwotą 156 milionów euro na koncie. To zupełnie inna sytuacja niż ma miejsce w Barcelonie, która poinformowała już o uzyskaniu porozumienia z zawodnikami w sprawie obniżenia wynagrodzeń o 70 procent.

Na razie ewentualne plany podobnych ruchów w Realu są w bardzo początkowej fazie, ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później taki ruch będzie musiał zostać poczyniony. Wszystko ma jednak odbyć się w porozumieniu z zawodnikami, choć na razie żadne rozmowy tej sprawie się nie rozpoczęły.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Ricardo Roomest | 31.03.2020 17:20

Nawet jeśli budżet Realu jest w tak dobrej formie to nie widzę większego sensu w płaceniu zawodnikom całej pensji skoro nie grają... Rozumiem, że mają swoje interesy i jakieś inwestycje, ale nie oszukumy się to nie piłkarze w tym momencie mają największy problem, a ludzie którzy na codzień pracują na etacie lub prowadzą swój mały czy większy biznes. Poza tym chyba nie po to Perez pilnował tak finansów Realu, żeby teraz w szlachetny sposób go roztrwonić.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
14.08 18:12