REKLAMA
REKLAMA

Tebas: La Liga nie zostanie wznowiona do końca maja

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Espana  |  07.04.2020 12:47
Tebas: La Liga nie zostanie wznowiona do końca maja

Real Madryt - FC Barcelona  |  fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezydent La Liga Javier Tebas wykluczył wznowienie rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy do końca maja, ale potwierdził chęć ukończenia kampanii 2019/20. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa liga w Hiszpanii została zawieszona na czas nieokreślony.

Najpóźniej do 26 kwietnia ma zostać na Półwyspie Iberyjskim utrzymany stan wyjątkowy. Szef La Liga w wideokonferencji z udziałem dziennikarzy dał jasno do zrozumienia, że hiszpańska ekstraklasa nie zostanie zatem wznowiona do końca przyszłego miesiąca.

Tebas nie ukrywa, że władze rozgrywek rozważają różne scenariusze związane z dokończeniem rozgrywek. Najbardziej prawdopodobny wariant zakłada, że spotkanie rozgrywane będą bez udziału publiczności z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zdrowia ludzi.

Odnotujmy, że w związku z przerwą w grze kluby La Liga muszą się liczyć ze stratami finansowymi, które mogą wynieść minimum 150 milionów euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

LM10FCB | 07.04.2020 13:50

zakonczyc sezon i spokoj

JohnyKozak123 | 10.04.2020 01:38

Zakończyć i spokój, większej durnoty nie słyszałem. Przecież jeśli obecny stan tabeli miałby decydować o tym kto jakie miejsce otrzymuje na koniec to doszłoby do niesprawiedliwosci, już bardziej sprawiedliwe byłoby anulowanie sezonu. Według mnie optymalne jest dokończenie przy mocno napięty grafiku i grze po 3 razy w tygodniu. A nowy sezon należy rozpocząć od października bez przerwy zimowej.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy