REKLAMA
REKLAMA

Tylko Messi, Ter Stegen i De Jong bezpieczni w Barcelonie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  18.04.2020 10:08
Tylko Messi, Ter Stegen i De Jong bezpieczni w Barcelonie

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Tylko trzech zawodników Barcelony może być pewnych pozostania w klubie - informuje ESPN. Są nimi Lionel Messi, Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong.

Pozostali piłkarze nie będą być w stu procentach pewni pozostania w drużynie z Katalonii. Jest to oczywiście związane z pandemią koronawirusa, która mocno wpłynęła na zmniejszenie dochodów klubu. Jednocześnie Barcelona podczas letniego okna transferowego zamierza ograniczyć wydatki i ewentualnych transferów dokonywać oddając w rozliczeniu swoich zawodników.

- Nie będzie już takich pieniędzy na rynku transferowym z powodu pandemii. Ale przewiduję, że zobaczymy dużo więcej transakcji wymiennych - mówił prezydent katalońskiego klubu Josep Maria Bartomeu.

Do Barcelony latem na pewno dołączy dwóch zawodników, którzy zakontraktowani zostali już wcześniej - napastnik Francisco Trincao z Bragi (za 30 milionów euro) oraz pomocnik Las Palmas Pedro (za 5 milionów euro). Celami Dumy Katalonii miało być również sprowadzenie napastnika, prawego obrońcy, środkowego obrońcy oraz silnego pomocnika.

W klubie zdają sobie jednak sprawę, że do zrealizowania celów niezbędna będzie sprzedaż innych zawodników lub włączenie ich do potencjalnych transakcji wymiennych. Jak informuje ESPN, jedynymi nietykalnymi zawodnikami są Messi, Ter Stegen i De Jong.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Joker | 18.04.2020 13:50

Cóż za bzdury... Już widzę jak Barca się pozbywa Albe, Sergio, Pique czy Suareza po to, aby ściągnąć Lautaro czy Neymara... Może w ogóle wszystkich sprzedadzą i będą grać w 5 w tym 3 napastników. W lidze piątek mogliby coś wygrać w takim składzie.

hablador | 18.04.2020 14:51

Czy ktokolwiek może powiedzieć coś pewnego odnośnie świata piłki nożnej po opanowaniu wirusa? Dla mnie nazwiska, które wymienił Joker to ekipa do odstrzału, ponieważ z tymi zawodnikami nie da się zmienić/odświeżyć oblicza Barcy. Kiedyś to odcięcie się od przeszłości musi nastąpić, ale jak już kiedyś pisałem, z tymi graczami mamy "marazm" na poziomie tytułów mistrza Hiszpanii.

I tu rodzą się 2 pytania:
- czy zarząd pójdzie wreszcie po wszystko czy będzie zachowywał się dalej jak spasiony warchlaczek nie zdolny do żadnego sensownego ruchu,
- czy jakiekolwiek wielkie zmiany kadrowe będą możliwe w nowej rzeczywistości ekonomicznejprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy