REKLAMA
REKLAMA

Umtiti kontuzjowany. Dłuższa przerwa obrońcy Barcelony?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  09.05.2020 15:13
Umtiti kontuzjowany. Dłuższa przerwa obrońcy Barcelony?

Samuel Umtiti i Gareth Bale  |  fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Obrońca Barcelony Samuel Umtiti nabawił się kontuzji podczas sobotniego treningu. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest to uraz i kiedy francuski obrońca będzie mógł wrócić do treningu.

Piłkarze Barcelony wrócili do indywidualnych treningów w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Powrót do zajęć był jednak pechowy dla Samuela Umtitiego, który doznał kolejnej kontuzji w obecnym sezonie.

Duma Katalonii w oficjalnym komunikacie poinformował, że Umtiti doznał urazu prawej łydki. Nie podano jednak przewidywanej daty powrotu zawodnika do treningów. Jest to uzależnione od wyników prowadzonego leczenia.

Kolejna przerwa Umtitiego


Obecnego sezonu Samuel Umtiti nie może zaliczyć do udanych pod względem zdrowotnym, bowiem jest to już jego trzeci uraz. Na przełomie września i października ubiegłego roku pauzował ponad miesiąc z powodu kontuzji prawej stopy, natomiast w drugiej połowie października doznał urazu kolana, który również wyeliminował go z gry na dwa tygodnie.

Problemy zdrowotne pozwoliły Umtitiemu w obecnym sezonie wystąpić w zaledwie jedenastu ligowych spotkaniach.  

Problem dla Setiena


Jeżeli kontuzja Umtitiego okaże się poważniejsza, może nie być do dyspozycji Quique Setiena na pierwsze spotkanie po ewentualnym wznowieniu rozgrywek La Liga, w którym Barcelona prawdopodobnie zmierzy się z Realem Mallorca. To jednak nie jedyny problem trenera katalońskiego klubu.

W najbliższym ligowym meczu  szkoleniowiec Dumy Katalonii nie będzie mógł również skorzystać z usług zawieszonego Clementa Lengleta. Oznacza to, że parę środkowych obrońców prawdopodobnie stworzyliby Gerard Pique i Ronald Araujo.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Krax | 09.05.2020 15:55

Troszkę mi szkoda Umtitiego. Te kontuzję ewidentnie go zahamowały, a przed tą z 2017 roku wedlug mnie był najlepszym środkowym obrońcom w La Liga. Później w 2018 było jeszcze gorzej, bo przez kontuzję stracił chyba ponad 130 dni. Potencjał ogromny, ale ze zdrowiem słabo i możliwe, że będzie musiał odejść z Barcelony.

majkelballack | 09.05.2020 16:51

Teraz już ciężko będzie im komuś go wcisnąć.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy