REKLAMA
REKLAMA

Tebas: Mecze po powrocie będą rozgrywane codziennie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Marca  |  11.05.2020 09:28
Tebas: Mecze po powrocie będą rozgrywane codziennie

Real Madryt - FC Barcelona  |  fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezes La Liga Javier Tebas zapowiedział, że po wznowieniu rozgrywek w Hiszpanii, spotkania będą rozgrywane codziennie. Kiedy to nastąpi? Na razie nie wiadomo, choć władze ligi liczą, że będzie to możliwe 12 czerwca.

- Spodziewaliśmy się około 25-30 pozytywnych testów. To dobra wiadomość wiadomość dla piłkarskiego przemysłu i hiszpańskiego społeczeństwa. Zanotowaliśmy osiem przypadków wśród 2500 przeprowadzonych testów, nie tylko u zawodników - poinformował Tebas w programie El Partidazo w stacji Movistar+, dodając jednocześnie, że osoby, które miały pozytywny wynik, kolejne badania przejdą we wtorek.

Powrót 12 czerwca? Władze muszą zatwierdzić termin


Władze La Liga oraz kluby przygotowują się do ewentualnego wznowienia rozgrywek 12 czerwca. Tebas podkreśla jednak, że data ta musi zostać jeszcze potwierdzona przez odpowiednie władze: - Organ ds. zdrowia jest tym, który będzie musiał zatwierdzić nasz plan powrotu do piłki. Mamy obowiązek wrócić do naszej działalności po stratach, które już ponieśliśmy. Będzie to zależało od ewentualnych wzrostów i przestrzegania zasad. Wirus nadal jest.

Kluby muszą liczyć się z napiętym terminarzem gier po wznowieniu rywalizacji. - Będziemy grać w piłkę codziennie, od wznowienia do zakończenia rozgrywek - dodał Tebas.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

FCHollywood | 11.05.2020 15:46

Codziennie? Nie widzę tego, co trzy dni da się spokojnie ogarnąć, ale nie codziennie.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy