REKLAMA
REKLAMA

Messi: Czeka nas seria wyzwań

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Adidas  |  27.05.2020 18:43
Messi: Czeka nas seria wyzwań

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Napastnik Barcelony Lionel Messi przyznaje, że gra na pustych stadionach po wznowieniu rozgrywek, będzie dla niego czymś dziwnym. Podkreśla jednak, że taka decyzja jest zrozumiała w związku z tym, co dzieje się aktualnie na świecie.

- Sezon zakończy się bez udziału publiczności, co przynosi serię wyzwań. Na poziomie zespołowym, przygotowania będą takie same, jak do każdego innego spotkania. Ale indywidualnie, konieczność przygotowania się i przygotowanie mentalne do gry bez kibiców jest trochę dziwna. Dla każdego zawodnika, utrzymanie koncentracji, w momencie wchodzenia na boisku, jest fundamentalne - napisał Messi we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie adidasa.

- Są ludzie, którzy uważają, że siła mentalna to 40, 50 lub nawet 60 procent naszego sportu. To zależy od danego zawodnika. Ale ja uważam, że ma to ogromne znaczenie i pracujemy nad tym aspektem coraz częściej jako zawodowi sportowcy - kontynuował Argentyńczyk.

Messi grał już przy pustych trybunach


Messi miał już okazję zagrać w przeszłości na pustym Camp Nou. Miało to miejsce w 2017 roku, przy okazji spotkania z Las Palmas. Kibice nie mogli zasiąść na trybunach, po wydarzeniach, które miały miejsce w stolicy Katalonii w związku z referendum niepodległościowym.

- To było naprawdę dziwne. Ale to normalne, że po tym wszystkim co przeszliśmy, wracamy do gry za zamkniętymi drzwiami. Jest to całkowicie zrozumiałe w związku z tym, co się dzieje na świecie - napisał Messi.

- Kiedy wrócimy do gry, będzie to jak ponowny start. Będziemy mieli trochę czasu na przygotowanie się przed wznowieniem rozgrywek, a to oznacza, że odzyskamy kilku ważnych zawodników, którzy byli kontuzjowani. Technicznie będzie to ten sam sezon, ale sądzę, że drużyny i zawodnicy przeżyją to w inny sposób - dodał napastnik Barcelony.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
04.08 14:15