REKLAMA
REKLAMA

Messi: Czeka nas seria wyzwań

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Adidas  |  27.05.2020 18:43
Messi: Czeka nas seria wyzwań

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Napastnik Barcelony Lionel Messi przyznaje, że gra na pustych stadionach po wznowieniu rozgrywek, będzie dla niego czymś dziwnym. Podkreśla jednak, że taka decyzja jest zrozumiała w związku z tym, co dzieje się aktualnie na świecie.

- Sezon zakończy się bez udziału publiczności, co przynosi serię wyzwań. Na poziomie zespołowym, przygotowania będą takie same, jak do każdego innego spotkania. Ale indywidualnie, konieczność przygotowania się i przygotowanie mentalne do gry bez kibiców jest trochę dziwna. Dla każdego zawodnika, utrzymanie koncentracji, w momencie wchodzenia na boisku, jest fundamentalne - napisał Messi we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie adidasa.

- Są ludzie, którzy uważają, że siła mentalna to 40, 50 lub nawet 60 procent naszego sportu. To zależy od danego zawodnika. Ale ja uważam, że ma to ogromne znaczenie i pracujemy nad tym aspektem coraz częściej jako zawodowi sportowcy - kontynuował Argentyńczyk.

Messi grał już przy pustych trybunach


Messi miał już okazję zagrać w przeszłości na pustym Camp Nou. Miało to miejsce w 2017 roku, przy okazji spotkania z Las Palmas. Kibice nie mogli zasiąść na trybunach, po wydarzeniach, które miały miejsce w stolicy Katalonii w związku z referendum niepodległościowym.

- To było naprawdę dziwne. Ale to normalne, że po tym wszystkim co przeszliśmy, wracamy do gry za zamkniętymi drzwiami. Jest to całkowicie zrozumiałe w związku z tym, co się dzieje na świecie - napisał Messi.

- Kiedy wrócimy do gry, będzie to jak ponowny start. Będziemy mieli trochę czasu na przygotowanie się przed wznowieniem rozgrywek, a to oznacza, że odzyskamy kilku ważnych zawodników, którzy byli kontuzjowani. Technicznie będzie to ten sam sezon, ale sądzę, że drużyny i zawodnicy przeżyją to w inny sposób - dodał napastnik Barcelony.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco