REKLAMA
REKLAMA

Setien obawia się pięciu zmian w meczu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  30.05.2020 15:02
Setien obawia się pięciu zmian w meczu

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien powiedział, że wprowadzenie możliwości dokonania pięciu zmian w trakcie meczu będzie działało na niekorzyść jego zespołu. Wiele wskazuje na to, że trenerzy hiszpańskich zespołów dostaną taką opcję po wznowieniu rozgrywek La Liga w czerwcu.

Rozwiązanie pozwalające na dokonanie przez jeden zespół pięciu zmian w trakcie meczu zostało na początku maja zatwierdzone przez International Football Association Board (IFAB). To organizacja sprawują pieczę nad przepisami gry w piłkę.

Mniejsza przewaga Barcelony


- Uważam, że możliwość dokonania pięciu zmian może być dla nas szkodliwa ze względu na sposób, w jaki gramy - powiedział szkoleniowiec Barcelony, cytowany przez ESPN. - Wiemy, że wiele spotkań rozstrzygamy w ostatnich jego etapach. Dlatego też, jeśli damy przeciwnikowi możliwość wystawienia w tym czasie świeżych zawodników, to ich słabość generowana przez zmęczenie zawodników nie będzie już występować w takim stopniu - dodał.

- Oczywiście może to również dać tobie więcej środków w konkretnym momencie. Na razie trudno to jednoznacznie ocenić. Będziemy musieli zobaczyć, jak to będzie wyglądać - powiedział Setien.

Rywalizacja w hiszpańskiej La Liga ma być wznowiona 11 czerwca.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

MikeJ | 31.05.2020 09:06

No i sie zaczęło... może niech powie po prostu że na ławce nie mają nic ciekawegoprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy