Primeira Liga: Sporting Braga na tarczy, Belenenses z trzema punktami

Primeira Liga
Na zdjęciu: Primeira Liga

Siedem goli padło w dwóch piątkowych starciach w ramach portugalskiej ekstraklasy. Santa Clara niespodzianie pokonała u siebie Sporting Braga, z kolei Desportivo Aves uległo na swoim stadionie OC Belenenses.

Cios za cios

W boju rozgrywanym na Cidade do Futebol przed pierwszym gwizdkiem sędziego faworytem wydawali się goście. Drużyna z Bragi już w 20. minucie wyszłą na prowadzenie, gdy trafieniem samobójczym wyróżnił się Fransergio. Radość w ekipie gości nie trwała jednak długo, bo jeszcze Thiago Santana wyrównał.

Po zmianie stron Sporting jeszcze raz objął prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Francisco Trincao, kierując piłkę do siatki po strzale z lewej nogi. To by było jednak na tyle, jeśli chodzi o gole drużyny Micaeal Sequeiry. W 66. minucie po faulu Raula Silvt we własnym polu karnym “jedenastkę” wykorzystał Brazylijczyk Thiago Santana i mieliśmy 2:2. Ostatnie słowo należało natomiast do Carlosa, który już w doliczonym czasie rywalizacji zdobył bramkę z bliskiej odległości i gospodarze wygrali 3:2.

Wystarczyły trzy kwadranse

Tymczasem 39 minut na rozstrzygnięcie losów rywalizacji na swoją korzyść potrzebowali piłkarze OC Belenenses, którzy w delegacji mierzyli się z Desportivo Aves. Już w 11. minucie goście objęli prowadzenie po samobójczym golu Fabio. Po uderzeniu Marco Matiasa futbolówka odbiła się od słupka, następnie od bramkarza gospodarzy i wylądowała w siatce. Belenenses prowadziło 1:0. Z kolei w 39. minucie efektownym strzałem sprzed pola karnego popisał się Silvestre Varela, więc team Petita wygrał 2:0, dzięki czemu ma na swoim koncie 29 punktów, plasując się na 13. pozycji w ligowej klasyfikacji.