Sevilla niespodziewanie traci punkty z Levante

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.06.2020 21:30

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W pierwszym poniedziałkowym meczu w ramach 29. kolejki La Liga piłkarze UD Levante zremisowali na swoim stadionie z Sevillą FC. Tym samym ekipa z Andaluzji przez arcyciekawie zapowiadającym się starciem z FC Barceloną musiała pogodzić się ze stratą dwóch punktów.

Obie drużyny do swojej potyczki przystępowało po derbowych meczach. Gospodarze rywalizacji ostatnio zremisowali z Valencią CF (1:1). Z kolei Sevilla pokonała Real Betis (2:0).

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 15. minucie, gdy na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Munir El Haddadi, ale Hiszpanowi na drodze do celebrowania radości po zdobyciu bramki stanęła poprzeczka. Tym samym wynik się nie zmienił.

Tymczasem w 41. minucie kolejną okazję na strzelenie gola dla Sevilli miał Lucas Ocampos. Po centrze ze stałego fragmentu gry Argentyńczyk oddał strzał głową. Jego próba była jednak niecelna, więc na przerwę obie ekipy udały się z bezbramkowym remisem.

Tuż po zmianie stron podopieczni Julena Lopeteguiego wyszli w końcu na prowadzenie, na co potrzebowali zaledwie 28 sekund drugiej połowie. Na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong, wykorzystując podanie od El Hadadiego. Tym samym goście prowadzili 1:0.

Gdy wydawało się, że Sevilla się po raz drugi z rzędu po pełną pulę po przerwie w rozgrywkach z powodu pandemii koronawirusa, to w 87. minucie samobójcze trafienie zaliczył Diego Carlos. Tym samym potyczka na Estadio Camilo Cano zakończyła się podziałem punktów.