REKLAMA
REKLAMA

Media: Messi uzgodnił z Barceloną warunki nowej umowy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Okdiario.com  |  17.06.2020 13:26
Media: Messi uzgodnił z Barceloną warunki nowej umowy

Lionel Messi  |  fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Lionel Messi pozostanie w Barcelonie przynajmniej do 2022 roku. Argentyński napastnik miał dojść do porozumienia z katalońskim klubem w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu, który wygasa w 2021 roku.

Nowa umowa ma zostać podpisania w formule, która została już wykorzystana w dotychczasowym kontrakcie. Oznacza to, że kontrakt zostanie zawarty na kolejne dwa lata w formule 1+1. Messi będzie miał możliwość odejścia z klubu latem 2022 roku, ale jeżeli nie zdecyduje się na to, umowa zostanie automatycznie przedłużona do 2023 roku - informuje OK Diario.

Taką możliwość Messi miał już w tym roku. W dotychczasowej umowie miał zagwarantowane prawo do odejścia za darmo z klubu podczas najbliższego okna transferowego. Argentyńczyk z niego nie skorzystał i jego kontrakt automatycznie został przedłużony do 2021 roku. Wkrótce Lionel Messi powinien jednak złożyć podpisy pod nowym porozumieniem.

Podwyżka dla Messiego


Nowa umowa zapewni legendzie Barcelony również większe wynagrodzenia. Messi już teraz, zarabiając 50 milionów euro rocznie, był najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie. Nowe warunki mają zagwarantować mu pensję w wysokości 55 milionów euro rocznie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Gazza | 17.06.2020 16:56

Nic dziwnego, że Messi jest tak bardzo przywiązany do swoich barw klubowych.

Krax | 17.06.2020 17:49

Ta miłość nie ma granic hehe

mLaudrup | 17.06.2020 18:51

@Krax
Chyba zazdrość przez Ciebie przemawia, mają prawdopodobnie najlepszego grajka w historii tej dyscypliny, więc przedstawiają mu specjalną ofertę, co w tym dziwnego?
Zresztą Perez tez mu proponował bajeczne pieniądze, ale się nie udało, bo jak sam napisałeś, ta miłość nie miała granic, już wtedy.
Oni doskonale wiedzą, że on i tak nie odejdzie.

Joker | 17.06.2020 18:56

Są szejkowie, którzy gdyby tylko Messi chciał zapłaciliby mu więcej... Poza tym najlepszy piłkarz świata powinien najlepiej zarabiać, bo za dobrą pracę należy się dobra płaca, hehe :)

Messi gdyby miał obojętny stosunek do klubu to odszedłby już dawno temu... Także Messi jest jednym z niewielu przykładów piłkarzy, którzy są wierni barwom klubowym. Teraz takich niemal już nie ma, Gerrard czy Totti to już były jedne z ostatnich takich jednostek w świecie piłki.

AndrewNight | 17.06.2020 21:51

Wszysycy wiedzą że nie ma ludzi nie do kupienia. Pytanie czy Messi by przeszedł do innego klubu gdyby dostał zamiast 50 mln np 350...
Bardzo możliwe tylko że taka transakcja była by nieopłacalna dla klubu który by ją proponował.
Jeśli pytacie po co by miał iść gdzieś by zarabiać 5x więcej jeśli i tak już zarabia tak dużo to nie ma na to odpowiedzi prostej. Nam się to nie mieści w głowie ale są ludzie co mają parę mld na koncie i im mało ciągle xd

DiffretAngle | 17.06.2020 23:13

KraX - zapomniałeś, że to niejaki Critiano Ronaldo, pierwszy zarobił w piłce 1 mld euro, a gros tej fortuny zapłacił mu Real. Nie jest też najlepszy w swoim fachu, a mimo to, jakoś Cię to nie boli, za to każda wypłata Messiego, którą płaci mu Barca, uwiera jak kamyk w bucie.
Mam podejrzenia, ze jesteś krypto Soci (soci to po katalońsku socio, jakby coś), i po prostu szkoda Ci pieniędzy z własnych składek. Inaczej, musiałaby to być zwykła zawiść.

Krax | 18.06.2020 08:07

mLaudrup

A kto by nie zazdrościł Messiego Barcelonie? Chyba tylko debil/ignorant. Nie wiem co Cię tak oburza w moim komentarzu, który jest po prostu żartem i małą szpilką. W ogóle zauważyłem, że Ty masz wielki problem jak ktoś napisze niepochlebne komentarze na temat Barcelony. Czy Tu na pewno wiesz komu kibicujesz? ;)

DiffretAngle

Real płacił Ronaldo prawie połowę mniej, ale jaki ma to związek z nowym kontraktem Messiego? Przypomnę Ci, że duży procent z tego miliarda Ronaldo, to kontrakty reklamowe i jego własna marka.

A może ja uważam Ronaldo za najlepszego na świecie? A może ktoś inny uważa za takiego Mbappe? Nie wciskaj ludziom swojej opinii na dany temat, bo każdy ma własne zdanie. Kibice Barcy mają jakąś taką maniere żeby ciągle udowadniać, że to Messi jest najlepszy, a przecież Leo sam swietnie sie obroni.

Mnie nie uwiera kontrakt Messiego, bo to nie moja kasa. Ale za kazdym razem kiedy Messi kolejny raz drenuje budżet Barcelony, to mam przed oczami komentarze z kilku lat wstecz jak to kibice pisali o wielkiej i bezwarunkowej miłości Messiego do Barcelony i to mnie zawsze śmieszy, a ta miłość ma przecież  swoje podłoże finansowe, tyle :)

DiffretAngle | 18.06.2020 19:47

Krax
"a przecież Leo sam swietnie sie obroni." - no właśnie broni, dlatego uważam to za oczywiste. To Ty się oburzasz, że "wciskam" swoje zdanie, kiedy po prostu przytaczam fakt.

"Mnie nie uwiera kontrakt Messiego, bo to nie moja kasa."
Co nie przeszkadza Ci być jednym z pierwszych komentujących pod każdym newsem o wypłacie Messiego. "Po czynach ich poznacie."

"Ale za kazdym razem kiedy Messi kolejny raz drenuje budżet Barcelony, to mam przed oczami komentarze z kilku lat wstecz jak to kibice pisali o wielkiej i bezwarunkowej miłości Messiego do Barcelony i to mnie zawsze śmieszy, a ta miłość ma przecież  swoje podłoże finansowe, tyle :)"
Ależ ciągle to powtarzają, a fakt jest taki, że miłość do klubu mylisz z chęcią zarabiania w swoim zawodzie. Charakterystyką piłkarza, wychowanka klubu, jest zazwyczaj taki właśnie stosunek. Do klubu ma stosunek emocjonalny, co nie przeszkadza mu chcieć być dobrze opłacanym.
Co więcej, gdyby chodziło tylko o kasę, to Messi siedziałby już od dawna City, bo i Txiki Bigstain i szejk właściciel City, przyznawali,jak Guardiola zasiadł na ławce City, to pojawił się pomysł ściągnięcia Messiego, który był na etapie przedłużania kontraktu, i proponowano mu potrojenie wypłaty. Jest gdzie jest, mimo że i finanse miałby w City większe i pewnie wygrałby więcej.
Dlatego uważam, że wbijasz swoją szpilkę nie w ten płot, bo miejsc w które da się celnie Barcelonie dopiec, jest ostatnio co niemiara.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy