Podział punktów w Eibarze i w Valladolid

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.06.2020 21:28

Mecze między Eibarem, a Athletic Bilbao oraz między Realem Valladolid, a Celtą Vigo, w ramach 29. kolejki La Liga zakończyły się remisami. Spotkanie w Eibarze obfitowało w emocje i zwroty akcji i było widać że piłkarzom obu drużyn bardzo zależy na wygranej. Nieco mniej widowiska była potyczka w Valladolid, gdzie w spotkaniu nie padła ani jedna bramka. Celta Vigo nie oddaliła się dlatego od strefy spadkowej i nad osiemnastą Mallorcą mają jedynie dwa punkty przewagi.

Eibar - Athletic Bilbao

W pierwszej połowie meczu nieco lepiej prezentował się zespół gospodarzy, ale to goście szybciej wyszli na prowadzenie. W 6. minucie sędzia zobaczył, że któryś z zawodników Eibaru dotknął piłkę ręką w polu karnym i podyktował jedenastkę. Podszedł do niej Raul Garcia, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Gospodarze wyrównali w 19. minucie. Wtedy to Pedro Leon, po niedokładnym wybiciu obrońcy, otrzymał piłkę na skraju pola karnego. Zdecydował się na dośrodkowanie, a Kike, strzałem głową skierował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie to ponownie gospodarze przeważali. Tym razem to piłkarzom Eibaru został przyznany rzut karny, po faulu w obrębie pola karnego. W 78. minucie do piłki podszedł Orellana i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Goście zabrali się od wtedy za odrabianie strat, a wyrównującego gola zdobył wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Villalibre. W 81. minucie młody napastnik wykorzystał doskonałe podanie między obrońców w pole karne, którego autorem był Garcia i pewnie strzałem z woleja wyrównał i ustalił wynik meczu.

Real Valladolid - Celta Vigo

Pierwsza połowa tego spotkania była dosyć monotonna. Piłkarze obu drużyn, po wyrównanej grze oddali zaledwie po jednym celnym strzale. Nie wystarczyło to, aby którykolwiek z bramkarzy skapitulował i wynik do przerwy wskazywał na bezbramkowy remis.

W drugiej połowie nieco lepiej grał zespół Celty, który stwarzał sobie więcej okazji bramkowych niż rywale. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 71. minucie Iago Aspas, który wykonywał rzut karny. Intencję strzelca wyczuł jednak Masip i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.