Pięć goli Atletico w Pampelunie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.06.2020 23:53

Joao Felix  |  fot. Grzegorz Wajda

Po trzech kolejnych remisach, trzy punkty na swoje konto zapisało Atletico Madryt. Los Rojiblancos w środowym meczu 29. kolejki wysoko 5:0 pokonali na wyjeździe Osasunę Pampeluna.

Pierwszą groźniejszą okazję w meczu na El Sadar goście stworzyli w 19. minucie. Wówczas w dobrej sytuacji znalazł się Diego Costa, który zdecydował się na wykończenie akcji mocnym uderzeniem zza pola karnego. Na posterunku był jednak Ruben Martinez, który odbił futbolówkę.

Osiem minut później podopieczni Diego Simeone zdołali objąć prowadzenie. Błąd jednego z zawodników Osasuny wykorzystał Joao Felix, który dopadł do futbolówki na środku pola karnego i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, choć piłkarze Osasuny również szukali okazji do doprowadzenia do wyrównania. Okazję do tego miał Roberto Torres, ale jego strzał został zblokowany.

Skuteczne Atletico

Tymczasem w 56. minucie Atletico zdobyło drugiego gola, praktycznie rozstrzygając losy rywalizacji. Po szybkim kontrataku, Diego Costa wyłożył piłkę w polu karnym lepiej ustawionemu Joao Felixowi, któremu pozostało trafić do praktycznie pustej bramki.

Atletico wcale nie zamierzało na tym poprzestawać. W 79. minucie trzeciego gola zdobył Marcos Llorente, który przed oddaniem celnego strzału wygrał w polu karnym pojedynek z trzema rywalami, a pięć minut później na podwyższył 4:0 Alvaro Morata. Hiszpański napastnik wykorzystał prostopadłe podanie Llorente.

W 88. minucie padła piąta i ostatnia bramka w tym meczu. Bramkarz Osasuny tym razem skapitulował po strzale Yannicka Carrasco. Kolejną asystę na swoje konto zapisał natomiast Llorente.

Dzięki tej wygranej Los Rojiblancos awansowali na czwarte miejsce w tabeli La Liga.