Getafe dzieli się punktami z Eibar

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  20.06.2020 21:31

W jednym z sobotnich spotkań Primera Division gracze Getafe CF zremisowali z SD Eibar 1:1. Dla gospodarzy to czwarty kolejny mecz bez wiktorii...

Oba kluby rozegrały po dwie potyczki po restarcie rozgrywek. Gracze Getafe w tych spotkaniach zainkasowali jeden punkt. Najpierw przegrali na wyjeździe z Granadą 1:2, a ostatnio zremisowali u siebie z Espanyolem 0:0. Goście zaś przegrali wyjazdowe starcie z Królewskimi (1:3), by za kilka dni zremisować – u siebie – z Bilbao 2:2.

Jak wyglądało to spotkanie? Do przerwy mieliśmy 1:1. W 30. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Etebo, który wykorzystał zagranie Angela i precyzyjnie przymierzył z pierwszej piłki.

Wyrównał zaś w doliczonym czasie gry Charles, który z bliską głową wpakował piłkę obok bezradnego bramkarza Getafe.

W drugiej połowie długo musieliśmy czekać na trzeciego gola. Zdobyli go dopiero w 86. minucie goście. Wówczas Bigas wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i celnie przymierzył głową. Szybko jednak okazało się, że trafienie nie będzie uznane. Analiza VAR wykazała, że zawodnik gości był bowiem na spalonym.

Finalnie oba kluby podzieliły się zatem punktami. Jak wyglądają plany tych ekip na następną serię gier? Getafe zagra w delegacji z Valladolid. Z kolei piłkarze Eibar podejmą u siebie Valencię.