Real z pewną wygraną, piękne gole Benzemy i Asensio

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.06.2020 23:59

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt pokonał w meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Valencię CF 3:0. Warto zaznaczyć, że goście kończyli zawody w dziesięciu, gdyż za nadmierną ostrość w grze czerwoną kartką ukarany został Lee Kangin.

Arcyciekawie zapowiadała się potyczka na Estadio Alfredo Di Stefano, gdzie gospodarze mieli nadzieję na dotrzymanie kroku FC Barcelonie w walce o mistrzostwo. Piłkarze Nietoperzy nie chcieli jednak doprowadzić do utraty miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach, co w przypadku porażki stałoby się realnym zagrożeniem.

A mogło być tak pięknie...

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji bardzo odważnie zaprezentowali się goście. Dość powiedzieć, że między 14. a 21. minutą gry dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki stawał Rodrigo. Hiszpan najpierw oddał strzał, po którym futbolówka ostemplowała słupek. Z kolei przy drugiej próbie 29-latek skierował piłkę do siatki, ale gol nie został uznany, gdyż zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

Real najbliższy zdobycia bramki w pierwszej połowie był w 29. minucie, gdy ze świetnej strony pokazał się Daniel Carvajal. Zawodnik Królewskich minął kilku rywali, po czym oddał strzał, ale nie dał się zaskoczyć golkiper Valencii, więc na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem, z nadziejami, że po zmianie stron worek z bramkami zostanie rozwiązany.

Dzieło sztuki po francusku

Właśnie tak się stało i to za sprawą gospodarzy. Pierwszy gol padł po godzinie gry, gdy podanie od Edena Hazarda na trafienie zamienił Karim Benzema, będąc w sytuacji oko w oko z golkiperem Jasperem Cillessenem. Tymczasem w 74. minucie na boisku zameldował się Marco Asensio, który potrzebował zaledwie chwili, aby zdobyć bramkę i to w jakim stylu. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Ferlanda Mendy'ego, popisując się pięknym uderzeniem.

Najładniejsze trafienie wieczoru zaliczył jednak Francuz Benzema, który w 86. minucie wykorzystał podanie od Asensio, po czym oddał strzał, którego nie powstydziłby się nawet sam Zlatan Ibrahimovic. Ostatecznie madrycki team wygrał swoje spotkanie 3:0, co skutkuje tym, że po raz drugi z rzędu Valencia z Realem kończyła spotkanie z bagażem trzech goli. Przypomnijmy, że w Superpucharze Królewscy wygrali 3:1.

Komentarze | 15 komentarzy

Wardogs | 19.06.2020 00:00

Brak skutecznosci w pierwszej polowie
Druga juz na lepszym poziomie

Niby Hazard w formie, ale jako kibic Chelsea czekam na wiecej bo wiem na co go stac
Zagral poprawnie, moze nawet dobrze. Mam nadzieje ze w pojedynku z Sociedad cos strzeli
Benzynka ladny gol na 3:0, by nie napisac przepiekny
Pewnie kibiców Realu tez cieszy powrót Marco, okraszony bramka
Zidane bedzie mial ból glowy jak jeszcze wróci Isco w dobrej formie. bo Vinicius tez swoje zrobil w tym meczu.

Ps: Swietny koreanczyk gra w tej Valencii, on sie nadaje do 25 ligi Hiszpanskiej moze..

lilQuebo | 19.06.2020 00:00

Niesamowicie zadowolony jestem po tym meczu. Benzema palce lizać, Hazard w formie, szkoda, ze bramki nie zdobył, a Asensio nadal ma ten złoty dotyk którym zadebiutował mocno w klasyku z Barcelona kiedyś. W Marco trzeba inwestować, bo za pare lat może być absolutną światową topką.

Threex | 19.06.2020 00:06

Generalnie pierwsza połowa jak walenie głową w mur i szczęście że nie było w plecy. Druga to kazdy widział ale.mnie zaskoczyła kondycja Modricia. Ja myślałem że to będzie człowiek na zmęczonego rywala a dzisiaj biegał cały mecz a w drugiej połowie wręcz przyspieszył. Szacun. Carvajal musi chyba odpocząć bo dzisiaj słabo. Szkoda że nie ma zmiennika.
Jedyne co mi się nie podobało to gra obrony i fakt że tak mało zmian zrobiliśmy bo niektórzy mogli odpocząć.

mLaudrup | 19.06.2020 00:07

Super meczyk Hazard, obawiałem się żeby nie był to mecz gdzie nie postawi kropki nad i, ale na szczęście Belg skończył z asystą.
Real poza zasięgiem, fizycznie zupełnie na innym levelu względem, Valencia kompletnie siadła w drugiej połowie, a zmiany wyszły jej tylko na gorsze, Guedes katastrofalna forma. Marco powrót marzenie, wysokie zwycięstwo, tak trzymać.

Dobrze, że sędzia ostatecznie nie sprawdził na zbliżeniu tego spalonego, a widać, że chciał próbować, bo na powtórkach meczowych nie widziałem żeby zawodnik Valencii tę piłkę dotknął. Mogło być nerwowo. :) Jutro pewnie pojawi się jakiś replay na slow motion, ale to już i tak musztarda po obiedzie.

Real Madridista | 19.06.2020 00:26

1 połowa do doopy, z przebłyskami jedynie (Hazard i Benz). Fura szczescia z tym spalonym, bo chyba pilke dotknal ostatni obronca.
Druga polowa to juz inny level: prawie wszystko wychodzilo!
Mega super powrot Asensio i oby teraz już sie tylko rozwijal :)
Super Benzyn! Az nie dowiary! Świetni Hazard, Ramos, Kurtua.
Slabo Carva i bede sie czepial Luki - ale dzisiaj tylko leciutko ;-)
Mam nadzieje, ze z Sociedad zagraja tak jak w drugiej polowie.
Pzdr.

hablador | 19.06.2020 00:40

@mLaudrup

O jakim dotknięciu piłki Ty mówisz? Zawodnik Valencii brał aktywny udział w grze będąc na spalonym i przeszkadzał obrońcy w interwencji. Bardzo  dobra decyzja sędziego.

Szkoda szans Valencii w pierwszej połowie, niestety w 2 kompletna dominacja Realu. Komentator w okolicy 54 minuty orzekła, że Valencia osadzając się w polu karnym zbyt głęboko, prosi się o gola. I długo nie musieliśmy czekać.

Trzeba oddać Realowi, że oblegając pole karne rywala, potrafili atakować w urozmaicony sposób, ale też 1 gol należy w ogromnej mierze przypisać katastrofalnemu zagraniu na skrzydle zawodnika Walencji, który wypracował Madrytowi idealną kontrę.

PLGero | 19.06.2020 01:22

Wow ! To jest ten Real z lat wygrywania LM pod rząd. W końcu wraca pewność siebie i mimo, że mają dobry wynik nadal cisną na bramkę.
Hazard i Asensio doskonale.
Benzema zwracam honor, mimo że pewnie będą jeszcze mecze, gdzie będzie partolił setki sytuacji, to jednak to przyjęcie na wolej i później przerzucenie piłki na lewą nogę i strzał w okienko - palce lizać !
Drugie asysty to odbiory piłek przez Ramosa i genialny wślizg Casemiro - jestem pod wrażeniem.
Ale największe pochwały mam dla Mendy'ego. Co za koleś, jak w masło wszedł w polu karnym w obrońcę + super asysta dla Asensio.
Nadal nie widzę przejścia City w LM, ale powiedzmy, że szanse wzrosły z 20% na 30% :)

hugo_sanchez | 19.06.2020 06:05

Niestety po pierwszej połowie mi sie usnęło, takiej nudy ze strony Realu dawno nie widziałem, jedyna adrenalina to sprawdzanie tego spalonego no i słupek Rodrygo. W drugiej połowie po powtórkach widać że to chyba inny mecz. Brawo Habrador za typ przed meczem, a nie, to miało być 3:0 do Valencii.

hugo_sanchez | 19.06.2020 06:06

sorry *hablador

Krax | 19.06.2020 07:30

W pierwszej połowie Valencia mocno się cofnęła, była zwarta i naprawdę ciężko było znaleźć tam trochę miejsca do grania, a do tego ich szybkie wyjścia do kontry sprawiały problemy Królewskim. Real próbował rozbić ten mur wrzutkami, ale ich celność była dramatyczna i Karim słusznie domagał się więcej cierpliwości od kolegów i grania po ziemi.
Po przerwie Zizu chyba wysłuchał Karima i drużyna zaczęła grać szybciej po ziemi, a to przełożyło się na sytuację bramkowe. Modric podał świetna piłkę do Hazarda i to było kluczowe przy akcji bramkowej. Świetni byli dzisiaj dysponowani Benzema i Hazard, widać między nimi coraz większą chemię i właśnie kogoś takiego jak Eden brakowało Karimowi we wcześniejszej fazie sezonu. To pokazuje, że można opierać na nich grę, a z takimi piłkarzami to grzech nie grać kombinacyjnie.
Najbardziej cieszy (oczywiście oprócz 3pkt) bramka i asysta Asensio, choć to drugie głównie zasługa Karima. Kapitalna bramka Benzemy! Nie wymagałbym od razu od Marco cudów, ale na pewno się przyda na ostatnie kolejki sezonu.

Taki Real jak z drugiej połowy chcemy oglądać.

Threex | 19.06.2020 07:30

@Real Madridista
Czemu się czepiasz Luki???? Uważam że dzisiaj zrobił mega robotę właśnie a od drugiej połowy to już w ogóle....

Real Madridista | 19.06.2020 10:26

Threex
za pierwszą połowę się czepiam.
Miał kilka akcji/podań z rzędu kiedy podawał do nikogo lub do przeciwnika i w mojej ocenie nie nadaje się do grania od początku.
Uważam, że lepiej to wygląda jak jest zestawienie z Kroosem, Case i Fede w środku. Przy dużym pressingu Luka wymięka.
Odnośnie drugiej połowy to nie mam absolutnie żadnych uwag, bo zagrał w niej super.
Pzdr.

Krax | 19.06.2020 11:17

Real Madridista

Po tym meczu to możesz ewentualnie się czepiać Fede, który był niewidoczny przez cały mecz :) Kroos w pierwszej połowie tak samo jak Luka, przy pressingu tylko błąkał się po boisku. Później Modric był zdecydowanie najlepszy z pomocników. Jedyny który szukał prostopadłych piłek i mu się to udawało. Po prostu się czepiasz :)

Threex | 19.06.2020 11:26

Ok rozumiem.
Faktem jest że Fede nie sprawdził się w takim zestawieniu i przy tak grającym przeciwniku ale chłopak nie raz pokazało co potrafi.
W każdym razie mnie Modric zaskoczył że po przerwie miał tyle werwy.

Real Madridista | 19.06.2020 12:15

Nie odbieram Luce blysku w drugiej polowie, ale pamietajcie, ze Valencia w niej opadla z sil kompletnie, wiec na podmeczonego rywala Modric jest jak znalazl.
Po drugie zas, Fede byl ustawiony na skrzydle, co odbiera mu polowe atutow.
N.p. w meczu z City juz bylo widac ile Luka jest wart gdy rywal ma wybieganych i twardych zawodnikow.
Kroos tez nie daje rady, ale jesli ibok ma energicznego Valverde to sam tez szybciej operuje pilka.