Guedes poprowadził Valencię do wygranej

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.02.2020 22:22

Goncalo Guedes  |  fot. Grzegorz Wajda

Valencia CF pokonała 2:0 w drugim niedzielnym starciu 30. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy CA Osasunę. Dzięki tej wiktorii Pomarańczowi znów mogą mieć nadzieję na wywalczenie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach w kolejnej kampanii.

W niedzielny wieczór w boju na Estadio de Mestalla gospodarze mieli nadzieję na przerwanie serii czterech meczów bez zwycięstwa, chcąc jednocześnie zrehabilitować się za porażkę z Realem Madryt. Goście jednak nie mieli wcale lepszych nastrojów przed spotkaniem, gdyż kolejkę wcześniej musieli uznać wyższość Atletico Madryt, przegrywając 0:5.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach. Wynik został otwarty w 12. minucie, gdy próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentował Gonçalo Guedes, który mijał jak tyczki na treningu swoich rywali, po czym oddał strzał z prawej nogi, dzięki czemu Valencia objęła prowadzenie.

Od 35 minuty piłkarze Nietoperzy prowadzili już różnicą dwóch trafień. Tym razem w roli asystenta wystąpił Portugalczyk Guedes. Z kolei gola na 2:0 strzelił Rodrigo, oddając strzał z lewej nogi w długi róg, nie dając żadnych szans na udaną interwencją bramkarzowi teamu z Pampeluny.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, więc Valencia zanotowała swoje 12. zwycięstwo, dzięki czemu legitymuje się bilansem 46 punktów na koncie. Osasuna zaliczyła z kolei 11. porażkę. Gospodarze dzisiejszego starcia już w czwartek zagrają z Eibar, a ekipa Arrasate zmierzy się z Deportivo Alaves.