Villarreal na remis z Sevillą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.06.2020 22:54

Santi Cazorla  |  fot. AFP7/Hepta/Sport Pictures

Podziałem punktów zakończyło się poniedziałkowe spotkanie 31. kolejki La Liga, w którym Villarreal na własnym stadionie zremisował 2:2 z Sevillą.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem gospodarze przystępowali do niego z nadzieją na odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu i włączenie się do walki o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów.

Żółte Łodzie Podwodne Podwodne wyszły na prowadzenie w 18. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paco Alcacer, który skutecznie dobił instynktownie obronione przez bramkarza uderzenie jednego ze swoich kolegów.

W 39. minucie Sevilla doprowadziła do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem z dystansu Asenjo pokonał Sergio Escudero. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy, którzy w czwartej minucie doliczonego czasu gry ponownie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Santiego Cazorli z rzutu rożnego, strzałem głową na gola zamienił Pau Torres.

W drugiej połowie obejrzeliśmy tylko jednego gola. W 63. minucie wyrównującego gola zdobył Munir El Haddadi, który popisał się celnym strzałem z woleja po dośrodkowaniu Jesusa Navasa z prawego skrzydła. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.