Real Madryt zgodnie z planem. Trzy punkty Królewskich

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  24.06.2020 23:54

Sergio Ramos  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Real Madryt bez większych problemów wykonał swój plan i sięgnął po kolejne trzy punkty w środowym meczu z Realem Mallorca. Mecz rozegrany na Estadio Alfredo Di Stefano zakończył się wygraną 2:0 gospodarzy.

Real Madryt do środowego spotkania z Realem Mallorca przystępował z jednym celem - zwycięstwo i powrót na fotel lidera. Podopieczni Zinedine'a Zidene'a byli uważani za murowanego faworyta do zdobycia trzech punktów i od początku dominowali na boisku.

W pierwszych dziesięciu minutach do sytuacji strzeleckich doszli Karim Benzema i Gareth Bale, ale żaden z nich nie pokonał Manolo Reiny. W odpowiedzi przed szansą stanął Idrissu Baba, ale także Thibaut Courtois nie dał się pokonać. W 17. minucie świetną okazję zmarnował natomiast Vinicius Junior.

Dwie minuty później utalentowany Brazylijczyk zrehabilitował się i wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Vinicius Junior pokonał bramkarza rywali uderzeniem z ostrego kąta po świetnym podaniu Luki Modricia. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie tego meczu.

W 57. minucie Real Madryt podwyższył na 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Sergio Ramos, który pokonał bramkarza gości z Majorki świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W kolejnych minutach Królewscy zadowoleni z prowadzenia nie forsowali tempa, choć jeszcze kilka razy zagrozili bramce rywali. Goście nie potrafili natomiast w żaden sposób odpowiedzieć. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki tej wygranej Real Madryt wrócił na fotel lidera i zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzowskiego tytułu. Do końca sezonu Królewskich pozostało rozegranie siedmiu spotkań.

Komentarze | 20 komentarzy

Islander | 25.06.2020 00:06

Zidane ma tak szeroki skład i pole manewru że żadna kontuzja nie będzie katastrofą, poza Carvajalem.
Bez fajerwerków, ale fajnie się oglądało. Vini dobrze wygląda i nastawia celownik.

lilQuebo | 25.06.2020 00:52

Mecz wbrew pozorom dość nudny, a może to brak kibiców tak działa. W każdym razie Vini sam mógł szybko zamknąć mecz, ale się podpalił przy drugim strzale i zamiast łatwo, płasko pokonać bramkarza, to próbował znowu lobować. Gol z wolnego Ramosa przepiękny, a zdziwiłem się, gdy Hazard nie podszedł do tego wolnego. Szczerze jak zobaczyłem Ramosa przy piłce to widziałem ją już na trybunach, ale niezawodny już kapitan udowodnił mi, że się myliłem.

Coś jest w zamyśle Mallorci jako zespołu, co sprawia, że trzymam kciuki aby zostali w La Liga, fajnie się ich ogląda.

PLGero | 25.06.2020 02:28

Ramos kozak, co by nie mówić można zaryzykować stwierdzenie "najlepszy obrońca świata". Czy dobrze słyszałem, że ma 120 bramek w karierze ? Bo jak na obrońcę to strasznie duża ilość goli ...

Wardogs | 25.06.2020 03:41

Ja rozumiem że Real ma sporo skrzydłowych ale to ile gra Hazard to jest masakra. Jak on ma wrócić do formy skoro gra tak mało a wydaje mi się że jeżeli jest na boisku to widać że wnosi coś do tej gry w porównaniu do takiego Bale, Jamesa o Brahimie Diazie nie wspominając

d3mentor | 25.06.2020 08:39

Gdzie jest "ekspert" od VARu @dalmare wraz ze swoim linkami?

d3mentor | 25.06.2020 08:40

aha, to Real grał, nie Barcelona, wszystko jasne. :D

hablador | 25.06.2020 08:53

Tym razem nie będę bronił sędziego. Dla mnie faul Carvajala był tak oczywisty, że aż krzyczący. Błędna decyzja sędziego wypaczyła wynik i przebieg meczu.

Ostatnio Ronaldo324 powoływał się na sędziego Juana Andujara Olivera z dziennika "Marca", który ocenił wszystkie sytuacje w meczu z RSSS jako prawidłowe. Tym razem Oliver stwierdził, że sędzia popełnił błąd a Carvajal faulował. Ciekawe czy dziś ten użytkownik będzie tak uczciwy jak ostatnio?
Podobnie stwierdzili (ondacero) Schuster i Valdano (znacie?). Również komentator BeinSport.

Martwi mnie to, że gdy jest miękki faul, jak ostatnio na Viniciusie, dla sędziego jest to karny. Jeśli fauluje zawodnik Realu i to znacznie wyraźniej gwizdek milczy. A dotyczy to sytuacji wpływających bezpośrednio na wynik spotkania.  Wszelkie wątpliwości w ostatnich 2 meczach rozstrzygnięto na rzecz Realu. Jeśli tak się zdarzyło tylko w tych 2 meczach, to przeżyjemy, jeśli kolejne kolejki podtrzymają trend, to trzeba będzie się głębiej zastanowić.

I jak w takich okolicznościach skupić się na sportowej stronie meczu?

hablador | 25.06.2020 08:55

@d3mentor

dalmare jest ostatnio w znacznie słabszej formie jeśli chodzi o standardy etyczne.

RMfan | 25.06.2020 10:13

W której minucie ten faul Cavrajala? Trochę przysypiałem, musiałem przegapić.

hablador | 25.06.2020 10:14

Na początku akcji bramkowej na 1:0.

Ronaldo324 | 25.06.2020 10:28

hablador
Nie dyskutuje bo nie ma o czym. Dani się wpierniczył w zawodnika Mallorci i tu powinien być faul. Inna sprawa , że Real i tak to spotkanie by wygrał ale żeby nie było to tak. Powinno się skończyć 1:0. Jeśli już piszemy o błędach to sędziowie mylą się na obie strony. Przykład meczu z Bilbao gdzie Messi za swój faul mógł wylecieć z boiska a nie dostał nawet kartki. To samo w meczu z Sevillą. Boli , że sędziowie mylą się na korzyść jednej i drugiej drużyny.

TteamWand | 25.06.2020 10:35

Nie pisałem ostatnio bo w sumie każdą decyzje dało się od biedy wytłumaczyć w meczu z RSSS. Oczywiście brak choćby zerknięcia w Var przy golu RSSS budzi wątpliwości ale cóż...
Wczoraj przestałem oglądać po golu na 1:0. Faul tak ewidentny ze trudno o bardziej klarowna sytuacje. Carva totalnie niezainteresowany piłką wpada ciałem w zawodnika wyspiarzy byle tylko przerwać akcje, a sędzia....nawet nie chciał tego obejrzeć.

Najgorsze jest to ze Real i tak by pewnie wygrał z Mallorca bo to najsłabsza drużyna wyjazdowa w lidze i taka pomoc sędziów powoduje ogromny niesmak.

RMfan | 25.06.2020 10:35

Rzeczywiście można było to gwizdnąć, ale nie powiedziałbym, że to było jakoś wyjątkowo oczywiste.
Trzeba pamiętać, że sędziowie w esp to banda nieudaczników. Oby tylko takie błędy jak powyżej popełniali... byłoby pięknie.

Tak na marginesie, podziwiam ludzi, którym po latach oglądania tej ligi nadal chce się wyprowadzać jakieś wzory na faworyzowanie FCB/Realu. Nie ma i prawdopodobnie nigdy nie było żadnego faworyzowania, w żadną stronę. Jest za to banda klaunów które nie wie co gwiżdże i dlaczego. Polecam się z tym pogodzić, dużo przyjemniej się ogląda.

RMfan | 25.06.2020 10:37

*banda klaunów która

hablador | 25.06.2020 11:11

@Ronaldo324

No i to Ci się chwali. Jednym wpisem zrobiłeś coś na co nie stać żadnego użytkownika ze strony rm.pl.
Oczywiście brak kartek dla Leo abstra***ąc od koloru, to nieporozumienie.

Real Madridista | 25.06.2020 12:23

Planowe zwyciestwo.
Faul Carvajala oczywisty - blad sedziego.
Bramka Ramosa bardzo ladna.
Mecz dosc spokojny i oby tak do konca sezonu ;-)
Pzdr.

Joker | 25.06.2020 13:10

Z faulem Carvajala to taka śmieszna sytuacja, że jak ja to zobaczyłem to nie czekałem na decyzję sędziego, bo sobie mówię, że nie ma cudów będzie faul, i jeszcze Carvajal żółtko wyhaczy, więc sobie przełączyłem na Atalanta-Lazio i po kilku minutach wracam, patrzę a tu 1:0, więc sobie myślę że strzelili kolejnego gola i teraz sędzia już uznał, i dopiero dziś się zorientowałem, że ten gol po faulu Carvajala został uznany :)

DiffretAngle | 26.06.2020 01:03

"Przykład meczu z Bilbao gdzie Messi za swój faul mógł wylecieć z boiska a nie dostał nawet kartki."
Obejrzyj filmik a nie statyczną klatkę - Messi walczył o piłkę i próbował przeskoczyć nogi gracza Bilbao. Ten przesunął jedną z nich i wyszło tak, że bez kontroli spadł mu na nogę. Nie ma ani celowości, ani nadmiernej siły, ani powodu dla którego miałaby to niby być czerwona kartka. Żółta jak najbardziej, ale po tej sytuacji widać, że sędzia nie oceniał jednoznacznie takich zagrań na żółtą :

https://pbs.twimg.com/media/EbO2y 6dWAAAK7W6?format=jpg&name=900x900< br />Dodatkowo, identyczne zagranie w meczu z Mallorką bodaj, wykonał jej gracz na Pique - Pique po wślizgu którym wybił piłkę, miał dość wysoko kolano, a niski gracz rywala nie zdołał przeskoczyć i rozorał nogę. Sędzia nawet nie rozpatrywał żółtej, nie pamiętam dokładnie, ale nawet nie było faulu zdaje się, wiec tu standard nie jest tak oczywisty jak piszesz.

"To samo w meczu z Sevillą. Boli , że sędziowie mylą się na korzyść jednej i drugiej drużyny."
Tam to również nie było ani uderzenie łokciem, ani nie było de facto niebezpieczne. Messiemu puściły nerwy i odepchnął gracza Sevilli, za co jest żółta kartka.
Zaczęło się zaś od tego, że sędzia nie ukarał żadną kartką tego ataku :
a tu jest w grze nawet bezpośrednia czerwona, a w takim razie, mógł wejść VAR by poprawić decyzje. Atak z impetem, wyprostowana noga, na wysokości kolana.

hablador | 26.06.2020 14:29

@kolega powyżej

Sądzę, że chodziło o fakt, że Messi w ogóle nie dostał kartonika.

A co do faktu, że sędziowie mylą się na korzyść obu drużyn, jest to niebezpieczne stwierdzenie, bo może zamazywać rzeczywistość.

Np. 3 błędne wskazania autu, a 3 błędy sędziowskie prowadzące do zdobycia/utraty gola to przepaść we wpływaniu na wydarzenia boiskowe. Stąd jakość pomyłek też trzeba mocno przeanalizować i nie stawiać fałszywych znaków równości.