Osasuna zwycięża w końcówce spotkania!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.06.2020 21:27

Na Estadio El Sadar, Osasuna rywalizowała z Leganes w ramach 32. kolejki La Liga. W spotkaniu padły gole niecodziennej urody, na które chce się patrzeć w nieskończoność. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Ekipa z Pampeluny dość szybko objęła prowadzenie. W 9. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka leciała w prost na Enrica. Hiszpan idealnie złożył się do przewrotki i posłał futbolówkę w lewy róg bramki.

Mimo szybko strzelonego gola, podopieczni Arrasate cofnęli się pod pole karne i oddali inicjatywę rywalom. Goście mieli kilka okazji do wyrównania, ale brak odpowiedniej skuteczności uniemożliwił zmianę rezultatu.

Po przerwie, Los Pepineros ruszyli do odrabiania strat. Już. w 50 minucie piłka w końcu znalazła się w bramce Osasuny. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Aviles. Młody pomocnik silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał większych szans bramkarzowi i mecz zaczął się od początku.

Dalsza część widowiska nie przyniosła kolejnych goli. Tempo meczu ustało, a gospodarze wyglądali na kompletnie zagubionych. Piłkarze Leganes złapali wiatr w żagle i zaczęli dyktować warunki gry.

Niestety, ale tuż przed końcem spotkania cała praca gości poszła na marne. Ponownie na listę strzelców wpisał się Enric. Tym razem Hiszpan wyskoczył najwyżej do piłki podczas rzutu rożnego i wbił futbolówkę głową do bramki.

Utrata gola w końcówce to dla Leganes gwóźdź do trumny. Goście pozostają w strefie spadkowej i powoli żegnają się z La Liga. Z kolei team z Pampeluny dzięki dzisiejszej wygranej zapewnił sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny rok.