Kolejna wygrana Atletico

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.06.2020 23:54

Saul Niguez  |  fot. Grzegorz Wajda

Atletico Madryt w sobotni wieczór potwierdziło wysoką formę i odniosło czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Diego Simeone pokonali 2:1 Deportivo Alaves i umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Atletico przystępowało do tego spotkania w roli faworyta i od początku było stroną dominującą W pierwszej połowie, mimo kilku dogodnych sytuacji, Los Rojiblancos nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie.

Ma pierwszego gola trzeba było poczekać do 59. minuty. Wówczas świetnym dośrodkowaniem w pole karne z rzutu wolnego popisał się Kieran Trippier. Futbolówka trafiła na głowę dobrze ustawionego Saula Nigueza, który celnym strzałem zaskoczył Pacheco. Bramkarz Alaves mógł jednak w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

W 71. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Atletico, po tym jak Ruben Duarte jego zdaniem nieprzepisowo powstrzymywał Llorente. Po długich analizach i interwencji VAR, jedenastkę wykorzystał Diego Costa, praktycznie rozstrzygając losy rywalizacji.

W doliczonym czasie gry Alaves zdobyło jeszcze kontaktowego gola, po tym jak rzut karny wykorzystał Joselu. Trzy punkty ostatecznie i tak trafiły na konto Atletico.