Eibar kontynuuję serię meczów bez porażki!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  28.06.2020 21:28

Na Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada mierzyła się z Eibar. Bój drużyn ze środka tabeli zaczął się emocjonująco, ale po szybko strzelonej bramce tempo meczu zwolniło. Rywalizacja w ramach 32. kolejki La Liga zakończyła się zwycięstwem gości 1:2.

Po upływie 15. minut padła pierwsza bramka w spotkaniu. Pablo De Blasis wykorzystał błąd obrońców, a po krótkiej chwili znalazł się sam na sam z bramkarzem. Argentyńczyk sprytnym uderzeniem wrzucił futbolówkę za kołnierz Escandella. Co ciekawe, zawodnicy z Eibar rzadziej utrzymywali się przy piłce. Mimo to, akcje ofensywne gości były o wiele groźniejsze. Linia defensywna drużyny prowadzonej przez
Mendilibara nie pozwalała na oddanie strzału z bliskiej odległości.

Podopiecznych Martineza dopadła niemoc. W grze ekipy z Andaluzji brakowało dynamiki. Z kolei, chęć oddania strzału przypominała bicie głową w mur. Słaba skuteczność uniemożliwiała zmianę rezultatu i do szatni w lepszych nastrojach zeszli piłkarze Eibar.

W drugiej odsłonie na placu gry pojawił się Soldado. Hiszpan już w 47. minucie wpisał się na listę strzelców. Doświadczony napastnik, dzięki przytomnej postawie w polu karnym, zgubił krycie i skierował futbolówkę do siatki strzałem z główki.

W 69. minucie gola na wagę zwycięstwa Eibar zdobył Kike. Hiszpański napastnik wykorzystał krosowe zagranie Orellany i strzałem po ziemi skierował futbolówkę do siatki.

Dzisiejsze zwycięstwo gości pozwala im na chwilę oddechu i oddalenie się od strefy spadkowej. Tym samym, Granada zaprzepaściła szansę na grę w Lidze Europy w następnym sezonie.