Real górą w Barcelonie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  28.06.2020 23:57

Casemiro  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Real Madryt wygrał w ostatnim niedzielnym spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z RCD Espanyolem. Tym samym stołeczny team objął prowadzenie w ligowej klasyfikacji.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a przystępowali do swojej potyczki świadomi tego, że w sobotę dwa punkty straciła FC Barcelona. Real tym samym stanął przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli, ale zadanie na niedzielny wieczór nie było łatwe, bo gospodarze wciąż liczą na utrzymanie ligowego bytu.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 36. minucie. Przed szansą zdobycia bramki stanął Karim Benzema. Francuski napastnik oddał mocny strzał, ale genialna interwencją wyróżnił się Diego Lopez, więc wciąż mieliśmy 0:0.

Tymczasem w 45. minucie na prowadzenie Real wyprowadził Casemiro. Brazylijczyk wykorzystał podanie od Benzemu, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Tym samym na przerwę do szatni w lepszych nastrojach udali się zawodnicy teamu z Madrytu.

Po zmianie stron żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu. Real jednocześnie wygrał swój mecz 1:0, dzięki czemu w ligowej klasyfikacji legitymuje się bilansem 71 punktów. W kolejnej serii gier madrycka drużyna u siebie z Getafe, a Espanyol w delegacji zmierzy się z Realem Sociedad San Sebastian.

Komentarze | 8 komentarzy

lilQuebo | 29.06.2020 00:01

Mecz nudny, do zapomnienia, najważniejsze 3pkt. Po strzelonym golu na 1:0 chyba obydwie drużyny się umówiły kto jest lepszy, a żaden nie chciał się bardziej męczyć. Jedyne do czego się przyczepie, to tylko dwie zmiany Zizou, w takim meczu do formy powinien wracać taki Asensio, a nawet James mógłby trochę pobiegać i coś ugrać, żeby zwiększyć wartość transferu na lato, natomiast cieszy odskoczenie od Barcelony. Jeszcze 6 finałów, już mamy miejsce na jeden remis, a Barca 2-3 pkt na bank zgubi z Villarreal i Atletico, wiec na Madryckim rejonie jest kolorowo!

Real Madridista | 29.06.2020 00:03

Oddajcie za bilety! ;-)
Straszny paździerz! Jedynie asysta Benzyna z innego meczu wycięta, bo reszta na człapiąco :-(
Strategie ZZ już dawno przestałem analizować, bo to inna planeta jest. Ma 5 zmian, a robi 2?! I zawodnicy zmęczeni są hmm...
Ważne 3 pkt.
Człapiemy dalej.
Pzdr.

hablador | 29.06.2020 00:20

Dowieźli, niestety.
Po Messim, Benzema to piłkarz numer 2 tej ligi. Rewelacyjny facet, dziś kolejny przebłysk jego geniuszu dał Królewskim cenne 3 punkty. Żadne statystyki nie oddają tego jak pożyteczny i inteligentny jest Francuz na murawie.
Oglądałem głównie 1 połowę i mecz nie zachwycał. Real dominował a Espanyol próbował się odgryzać na ile ich było stać. Zidane sporo rotuje składem, a mimo wszystko zespół trzyma poziom.
Wyścig 2 koni trwa...

Islander | 29.06.2020 00:23

Szkoda że ZZ i spółka z góry uznali że 1 gol zamyka temat. Mogło to się źle skończyć.
Widząc formę Barcy, komplet z Łodziami i Atletico raczej nierealny. Ale i tak karty rozdajemy sami.

Threex | 29.06.2020 06:19

Generalnie ZZ jest takim trenerem że ja już nic nie wiem. Nie wiem czy wczoraj to był spacerek i tak miało być. Nie wiem czy to gospodarze zagrali w taki sposób że trudno było coś zrobić. Nie wiem czy to nie jest tak że piłkarze na prawdę są zmęczeni i dlatego tak to wygląda. Czy ktoś to wie?
Mecz kompletnie bez wyrazu. Jedyny dwa plusy to postawa Banzemy i sam fakt zdobycia 3pkt. Reszta to jakaś żenada. Boje się że taka gra się w końcu zemści bo takie 0:1 może się szybko zawsze zmienić w 1:1 i nie wiem jak Real na coś takiego zareaguje.
Ale cóż, są 3pkt i lecimy dalej. Do Czwartku trochę więcej czasu jest więc może będzie lepiej ;)

JO_SEPH | 29.06.2020 06:47

a jak tam 'crack' Hazard? strzelił coś? zaliczył asystę? Perez myślał, że nim zastąpi CR7, koń by się uśmiał :P

kubaFR | 29.06.2020 10:22

Nikt nie zastąpi ani nawet nie dorówna CR7

Krax | 29.06.2020 12:33

Typowy mecz na 1-0. Ciężko było się przebić przez zasieki Espanyolu, ale jeden błysk geniuszu Karima zadecydował o wyniku meczu. W ostatnich meczach Benzema udowadnia dlaczego przez lata był/jest pierwszym wyborem na swojej pozycji. Jeśli ktoś wątpi w Karima, to po prostu nie zna się na piłce!

Kolejna wygrana i jedziemy dalej. Przed nami trudne mecze i cały czas nic nie wygraliśmy. Trzeba iść od meczu do meczu, bo zależymy tylko od siebie.