REKLAMA
REKLAMA

Real Madryt będzie miał zespół kobiet

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: ESPN  |  02.07.2020 14:47
Real Madryt będzie miał zespół kobiet

Santiago Bernabeu  |  fot. Sport Pictures

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Real Madryt doczeka się zespołu kobiet. Decyzja ta została ogłoszona w czwartek, po tym jak klub porozumiał się z hiszpańską federacją. Królewscy określają ten moment jako historyczny.

Pomimo ogromnych sukcesów i blisko 120-letniej tradycji, Real Madryt nie mógł poszczycić się jak dotąd zespołem kobiet. Zmieni się to jednak począwszy od sezonu 2020-2021. Stało się tak za sprawą działań klubu, który zdecydował się przejąć i przyłączyć do siebie zespół CF Tacon. Madrycka drużyna kobiet prowadziła swoją działalność od sześciu lat i grała w najwyższej klasie rozgrywek.

Real dostał zielone światło


Teraz zespół ten będzie występować w rozgrywkach pod szyldem Królewskich, rozgrywając swoje ligowe mecze na Ciudad Real Madrid.

Lider hiszpańskiej La Liga oficjalnie potwierdził spekulacje w tej sprawie w czwartek, po tym jak zgodę na fuzję wydała hiszpańska federacja.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

DiffretAngle | 02.07.2020 20:04

Przecież to już od dawna wiadomo. Kupiono zespół z licencją do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej by jak najszybciej zamknąć sprawę, tuż przed sezonem 19/20.
Ten sezon drużyna miała dograć, jeszcze w swoich barwach, acz np. font na koszulce był już taki, jaki mieli na swoich trykotach piłkarze męskiej drużyny Realu w tym sezonie, a fuzja była przesądzona.
Na przeszkodzie stanął Covid i decyzja o zakończeniu rozgrywek, a kobieca drużyna Barcy miała sporą przewagę nad bezpośrednimi rywalkami z Atletico, więc tytuł wręczono Katalonkom. (chyba z resztą wygrały oba bezpośrednie mecze). W między czasie kobieca Barca zdążyła też dość mocno obić przyszłą kobiecą drużynę Realu, choć jeszcze właśnie w barwach CF Tacon występującą.

Ciekaw jestem czy w Madrycie podejdą ambitnie do projektu, i będą chcieli by najbliższym czasie sekcja mogła już rywalizować w lidze z Barcą i Atletico, czy raczej stopniowy rozwój. W Katalonii, impulsem do rozwoju stał się udział w finale z Lyonem. Mimo że przegrany, to drużynę wzmocniono i teraz jest faktycznie jakościowo mocna.
Ciekawe co z kobiecą LM i pojedynkami Real - Barca w piłce żeńskiej. Ja lubię sobie popatrzeć, bo sporo tam dobrych technicznie zawodniczek. Nie ma takiego nacisku na fizyczność, więc liczy się pomysł, eleganckie wykonanie, ale grają tan naprawdę niezłe kobitki, które technicznie są pewnie lepsze niż całkiem spora część naszych ekstraklasowców.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
12.08 22:34
12.08 14:44