Eibar przegrywa u siebie z Osasuną

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.07.2020 21:24

Eibar ulega Osasunie 0:2 w meczu 33. kolejki La Liga. Mecz był wyrównany, ale lepsza skuteczność gości przesądziła o ich zwycięstwie. Osasuna awansuje tym samym o jedno oczko w tabeli i zajmuje obecnie 11. miejsce. Nie poprawia się za to sytuacja Eibaru, które ma tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Posiadanie piłki i ilość konstruowanych akcji utrzymywała się na podobnym poziomie. Aczkolwiek to okazje Osasuny znacznie częściej kończyły się celnym strzałem na bramkę.

Dobra skuteczność przyniosła efekt już w 6 minucie. Wtedy to sędzia przyznał gościom rzut wolny, z bardzo bliskiej odległości. Garcia bardzo mocno i pewnie uderzył piłkę nad murem, która ostatecznie wylądowała w górnym rogu bramki. Hiszpan otworzył tym samym wynik meczu.

Druga połowa również była wyrównana i tak samo jak w pierwszej odsłonie meczu, jedyną bramkę zdobyła w niej Osasuna. W 74. minucie Ruben Garcia popisał się dubletem. Hiszpan otrzymał doskonałe podanie od Cardony i znalazł się w sytuacji sam na sam, którą wykończył strzałem po krótkim słupku. Zawodnik Osasuny ustalił tym samym wynik meczu.