Arsenal zmniejszył dystans do Wilków

Emirates Stadium
Obserwuj nas w

Wolverhampton Wanderers przegrał na Molineux Stadium z Arsenalem FC w spotkaniu 33. kolejki Premier League. Dzięki tej wygranej zawodnicy The Gunners tracą zaledwie trzy “oczka” do szóstej w ligowym zestawieniu ekipy Nuno Espirito Santo.

Goście przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte spotkanie w sezonie w delegacji. Tymczasem piłkarze Wilków mieli nadzieję, że uda im się wygrać czwarte spotkanie z rzędu.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji dały nam wynik, którego prawdopodobnie niewielu się spodziewało. Tuż przed końcem pierwszej połowy Kanonierów na prowadzenie wyprowadził Bukayo Saka, popisując się celnym uderzeniem z lewej nogi. Arsenal na przerwę udał się zatem z jednobramkową zaliczką.

Na kolejną wartą odnotowania sytuację trzeba było natomiast czekać do 86 minuty, gdy do siatki trafił Alexandre Lacazette. Francuz wykorzystał podanie od Joe’a Willocka. Tym samym ekipa ze stolicy Anglii wygrała swoje spotkanie 2:0, dzięki czemu wskoczyła na siódme miejsce w ligowej tabeli.