Sevilla zwiększa szansę na udział w Lidze Mistrzów

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.07.2020 00:00

Sevilla triumfuje w Lidze Europy  |  fot. Jan Ulicki

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla mierzyła się z Eibar. W pierwszej połowie obie ekipy dopadła niemoc w ofensywie. Spotkanie nabrało tempa dopiero po przerwie. Ostatecznie rywalizacja w ramach 34. kolejki La Liga zakończyła się skromnym zwycięstwem ekipy ze stolicy Andaluzji 1:0

Od momentu rozpoczęcia meczu Sevilla częściej utrzymywała się przy piłce. Mimo dyktowania warunków gry, podopieczni Lopetegui'ego mieli spore problemy w zagrożeniu bramce swoich rywali. Eibar skutecznie bronił dostępu do własnego pola karnego. Goście oddali inicjatywę przeciwnikom, a swoich szans szukali w grze z kontry oraz w stałych fragmentach gry. Co ciekawe, Rusznikarze zdecydowanie lepiej radzili sobie w kreowaniu dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, ale gol był tylko kwestią czasu.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W 56. minucie Sevilla wyszła na prowadzenie za sprawą Ocamposa, który wykorzystał idealne zagranie w pole karne Navasa. Argentyńczyk dotknął piłki w locie zewnętrzną częścią stopy i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Bramkarz nie miał większych szans na interwencję. Futbolówka przed przekroczeniem linii bramkowej odbiła się jeszcze od murawy, czym zmyliła Dmitrovica.

Gospodarze chcieli za wszelką cenę utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Bliski wyrównania był Kike. Hiszpan oddał mocny strzał ze skraju pola karnego, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Eibar nie potrafił utrzymać się dłużej przy piłce, a skuteczność podopiecznych Mendilibara pozostawiała wiele do życzenia. Chwilę przed końcem rywalizacji znakomitą interwencją popisał się Dmitrovic. Serb zdołał obronić groźny strzał Suso i uniemożliwił zmianę rezultatu. W doliczonym czasie gry Kike ponownie miał szansę na strzelenie gola. Tym razem futbolówka po strzale Hiszpana trafiła w słupek. Sevilla zasłużenie zgarnia komplet punktów i umacnia się na 4 pozycji w lidze. Natomiast, Eibar pozostaje na szarym końcu ligowej tabeli. Goście mają 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.