Lecce pozbawia Lazio szans na scudetto?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  07.07.2020 21:35

Simone Inzaghi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
US Lecce sensacyjnie pokonało na swoim stadionie SS Lazio w spotkaniu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy. Bohaterem w szeregach gospodarzy okazał się Gabriel, który w drugiej części gry popisał się przynajmniej dwoma świetnymi interwencjami.

Stołeczna ekipa, chcąc dotrzymać kroku Juventusowi FC w walce o scudetto, musiała wygrać wtorkowe spotkanie. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rzymianom. Tym bardziej że sami walczyli o ligowy byt.

Lecce do swojej potyczki podeszło bardzo odważnie, a efektem tego był bramkowy remis do przerwy z udziałem obu ekip. Wynik spotkania został otwarty w piątej minucie, gdy po błędzie defensywy Giallorossich piłkę do siatki skierował Felipe Caicedo. Tym samym Lazio szybko wyszło na prowadzenie.

Tymczasem w 30. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, gdy piłkę po uderzeniu głową do siatki skierował Khouama Babacar. Jednocześnie pierwsze trzy kwadranse rywalizacji obfitowały w pewnego rodzaju niespodziankę, bo ligowy outsider odzierał pretendentów do mistrzostwa z punktów.

Po zmianie stron wyśniony cel o scudetto rzymian zgasł prawdopodobnie jak wypalona zapałka. Jest to następstwem gola z 47 minuty autorstwa Fabio Lucioniego. Tym samym Lecce wygrało swój mecz 2:1, dzięki czemu wskoczyło na 17. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Komentarze | 18 komentarzy

JerryF | 07.07.2020 21:38

Jak uwielbiam po zwycięstwach ASR słuchać "Grazie Roma" to dzisiaj bym zaśpiewał Grazie Lazio:)
Może zabrzmiałem trochę szyderczo, ale też grazie za emocje przez prawie cały sezon, że dawali rade pomimo wąskiej kadry.
Dzisiaj emocje chyba się jednak kończą.
No i Atalanta po dzisiejszym meczu może być tylko 2 pkt od drugiego miejsca - teraz ten wyścig będzie mega emocjonujący :)

Smiech | 07.07.2020 21:39

Co ten bramkarz Lecce tam odwalał w końcówce to jest niemożliwe
Lazio chciało dosłownie wygryźć remis ale się nie udało :D
Sezon uważam oficjalnie za zamknięty
Wszystkich chętnych na Scudetto zapraszamy za rok

Elseid_Design | 07.07.2020 21:41

Co się odwLecce to nie uciecze... Czy cuś. A tak na serio to wynik nie dziwi bo w tym sezonie Lecce potrafiło wygrać z Napoli 3:2. Co do gry sie nie wypowiadam - meczu nie widziałem. Gratulacje dla Juve za scudetto i pozostaje mieć nadzieję, że w nowym sezonie ktoś zdetronizuje tę starą... damę ;) Lecce widać koniecznie chcą się utrzymać w lidze kosztem Genuy. Jutro Gryfony muszą pokonać Napoli albo widmo spadku zbliży się jeszcze bardziej.

Fan_Tulipan | 07.07.2020 21:42

Patrząc na kadrę to Lazio w tym sezonie i tak grało na 200%, a Immobile na 150%.

Italia00 | 07.07.2020 21:42

Lazio po pandemii nie wróciło do gry. Piłkarze zostali chyba mentalnie na Home Office. Przegrana z Atalantą, Milanem, a teraz Lecce, a jak już się zdarzały wygrane, to w kiepskim stylu jak z Fiorentiną.

Nie zmienia to jednak faktu, że Lazio i tak zalicza bardzo udany sezon :).

Superpuchar Włoch wygrany w grudniu, drugie miejsce w lidze (aktualnie), będzie na 99% Liga Mistrzów w następnym sezonie - kilka miesięcy temu każdy fan tego klubu brałby taki scenariusz w ciemno. Pamiętajcie o tym zanim wylejecie na Inzaghiego i jego podopiecznych wiadro pomyj.

BOYSSAN | 07.07.2020 22:01

Niestety przez sytuacje , na ktora nikt nie mial wplywu ten sezon wyglada jak wyglada. Wielu expertow od serieA przewidywalo , ze Lazio po pandemii nie da rady utrzymac tempa sprzed pandemii i faktycznie sie to potwierdzilo niemal idealnie.
Ja osobiscie na ten sezon bede patrzyl przez pryzmat tego jak bylo do przerwania rozgrywek , poniewaz osobiscie uwazam to za miarodajny wynik , a po wznowieniu rozgrywek widac , ze jest to troche loteria, druzyny sa przygotowane fatalnie, dysproporcje sa duze, mecze wygladaja jak w Fortuna 1 lidze.
Jesli chodzi o czolowe marki w serieA to po pandemii hierarchia wyglada tak:
1. Juventus / Atalanta
2. Milan
3. Napoli / Inter
4. Lazio
5. Roma

Finalnie na Scudetto zasluzyl Juventus, a Lazio , Atalanta i Inter na LM .

FCHollywood | 07.07.2020 22:07

Ależ piękna bramka na 1:0 dla gospodarzy. Szkoda tej ręki, bo najładniejszy gol spotkania.

_tripletta_ | 07.07.2020 22:08

Lazio chyba chce dać Interowi i Atalancie szanse na emocje w walce o 2 miejsce.
Dziwne, że nie ma teraz głosów, iż Lazio drugi mecz pod rząd zostało oszukane ;)
No ten karny to wbrew przepisom i to jeszcze po Varze.
Zasada zagrań ręką jest tak chora, iż należy to dopracować bo sędziowie interpretują dane sytuacje wg swojego widzimisię.

Italia00 | 07.07.2020 22:10

Tak jak zawsze @Boyssan pisze sensownie tak teraz gada głupoty aż niemiło.

"Ja osobiscie na ten sezon bede patrzyl przez pryzmat tego jak bylo do przerwania rozgrywek"

Wybacz, ale to nie ma sensu. Patrzenie na jakiekolwiek rozgrywki przed ich zakończeniem to nic mądrego. Jakby mistrza przyznawano po 25 kolejkach, czy ile tam ich się odbyło, to byłaby największa niesprawiedliwość.

Każdy zespół mógł trenować od tego samego okresu, każdy zespół miał przerwę i mówienie o loterii jest niesprawiedliwe wobec tych ekip, które lepiej przepracowały ten okres.

Tak samo w Lidze Mistrzów. Ba, tam, paradoksalnie, to do dzięki tej przerwie i formule "final four" może być ona jeszcze ciekawsza. Będzie coś zupełnie nowego, a poza tym każdy zespół w czołowych ligach był tak samo skrzywdzony przez tego wirusa (no, z wyjątkiem Lyonu, bo oni w ogóle nie grają).

Italia00 | 07.07.2020 22:12

Gdyby były jakieś walkowery, jakieś przyznawania punktów bez spotkań czy inne cuda to bym się z Tobą mógł zgodzić, że to niesprawiedliwe, ale teraz każdy gra tak samo co 3 dni, każdy musi dograć i każdy miał tak samo przerąbaną przerwę w środku rozgrywek.

BOYSSAN | 07.07.2020 22:25

@Italia00

Kazdy ma oczywiscie prawo do swojej interpretacji, moja mozliwe, ze jest troche kontrowersyjna, ale bierze sie ona z tego, ze sytuacja z pandemia byla nie do przewidzenia i nie zdarzyla sie nigdy w historii co przelozylo sie na final rozgrywek serieA ( bo na niej sie skupiamy ) podejrzewam, ze nie taki na jaki wszyscy bysmy sobie zyczyli ...mowie o poziomie gry.
Nie chce sie wdawac w polemike dot przygotowan do wznowienia rozgrywek bo to nie ma sensu, ( z roznych obozow dochodzily zreszta rozne sygnaly ) ale przyznasz , ze terminarz gier co 3 dni z gory skazywal Lazio na slabsze wyniki

amazon | 07.07.2020 22:46

Krótka kołdra Rzymian daje znać o sobie. Lazio puchnie z kolejki na kolejkę ale i tak może uznać sezon za bardzo udany. Moim zdaniem przez wiele kolejek grali ponad stan i mieli mnóstwo szczęścia. Zobaczymy jak wypadną w przyszłym sezonie. Będzie kasa z LM na wzmocnienia ale także napięty grafik który teraz Lazio praktycznie nie dotyczył (odpadli z LE). Jedno jest pewnie że w przyszłym sezonie będzie jeszcze ciekawiej.

maras2422 | 07.07.2020 22:56

Ale lazio nam spuchło, ale bardziej spuchł inter

BOYSSAN | 07.07.2020 23:12

@maras2422

Obiektywizm nie jest Twoja mocna strona.

Po pandemii Inter miał 2 fatalne mecze ( Sass i Bologna ) , pozostałe to zwycięstwa plus remis po niezłym meczu z Napoli w CI. Lazio zaliczyło 3 porażki w 5 meczach z czego zwycięstwo z Fiora niesprawiedliwe a z Torino w mękach.

Joker | 07.07.2020 23:49

Nie ma co ukrywać, kolejna kompromitacja Lazio, które najbardziej straciło na tej przerwie, bo jeszcze w marcu byli w fantastycznej formie, i pewnie by kilka meczów jeszcze na tamtej dyspozycji wygrali, a teraz wygląda to fatalnie. Choć dziś też było trochę pecha, Lecce 2 strzały i 2 gole plus jeszcze dostali jakiegoś karnego kompletnie z kosmosu, za to Lazio miało tych okazji sporo, ale Gabriel, który na ogół robi masę baboli dziś bronił jak w transie.

Italia00 | 07.07.2020 23:50

Znając wynik meczu Milan - Juventus ta porażka Lazio będzie ich sympatyków boleć jeszcze 10 razy mocniej.

grupio | 08.07.2020 08:59

@italia00 - Liczy się utrzymanie 4 miejsca, to nie pierwszy raz kiedy Lazio łapie kryzys i to szybko nie minie.

Interista1987 | 09.07.2020 01:11

Fajnie sie oglada porazki Lazio zwlaszcza po przegranym meczu z nimi 1-2 widzialem w trenerze Inzaghim cos co mniebl denerwowalo ale tak jak myslalem juz sprowadzeni na ziemie. Duzo huczeli i nawet granie w pandemi im nie pomoglo bo nawet grajacy wciaz w kratke Inrer ich niebawem dogoni.