Celta zatrzymała Atletico

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.07.2020 23:57

Alvaro Morata  |  fot.Grzegorz Wajda

Tylko jeden punkt na swoje konto zapisało we wtorkowy wieczór Atletico Madryt, które w wyjazdowym meczu zremisowało 1:1 z Celtą Vigo. Gospodarze zrobili tym samym kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie utrzymania w lidze.

Atletico Madryt do wtorkowego spotkania w Vigo przystępowało z nadzieją na odniesienie kolejnego zwycięstwa i umocnienie się na trzecim miejscu w tabeli. I wydawało się, że podopieczni Diego Simeone pewnie sięgną w tym meczu po komplet punktów.

Pojedynek nie mógł się lepiej rozpocząć dla Los Rojiblancos, którzy już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Po ładnej zespołowej akcji, Angel Correa z prawej strony pola karnego zagrał wzdłuż linii bramkowej, a do siatki piłkę z bliska wpakował Alvaro Morata.

W kolejnych minutach goście nie forsowali tempa, starając się kontrolować wydarzenia na boisku. Gospodarze bramce strzeżonej przez Jana Oblaka starali się zagrozić przede wszystkim uderzając z dystansu. Dwukrotnie szczęścia próbował Brais Mendez, ale za każdym razem piłka mijała bramkę Atletico.

Cztery minuty po przerwie Celcie udało się doprowadzić do wyrównania. Po zagraniu Mendeza w pole karne, tor lotu piłki bardzo szczęśliwie zmienił Fran Beltran i zupełnie zaskoczył słoweńskiego bramkarza drużyny z Madrytu.

W kolejnych minutach Celta próbowała pójść za ciosem. Celnie na bramkę Atletico uderzali Mendez i Santi Mina, ale na posterunku był Oblak. Z kolei Atletico nie potrafiło wypracować sobie dogodnej sytuacji i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.