Espanyol przegrywa z Eibar

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  12.07.2020 15:54

Zawodnicy Espanyolu Barcelona przegrali z SD Eibar 0:2. Gospodarze już wcześniej stracili szanse na utrzymanie w Primera Division. Goście mają zaś siedem oczek przewagi nad strefą spadkową.

Faworytami spotkania byli goście. Gospodarze, pewni spadkowicze, w pięciu poprzednich meczach nie zdobyli ani jednego punktu. Goście też nie imponowali formą, ale wydawało się, że będą w stanie wykorzystać niemoc rywali i ich mniejszą motywację na to spotkanie.

Co działo się w tym meczu? Piłkarze gości objęli prowadzenie w 25. minucie. Wtedy to z rzutu karnego bardzo precyzyjnie przymierzył Exposito.

Kilkanaście minut potem sytuacja się powtórzyła. Goście po raz kolejny mieli jedenastkę i znowu do piłki podszedł Exposito. Tym razem bramkarz Espanyolu obronił pierwszy strzał, ale był już bezradny przy dobitce.

W końcówce tej części gry gospodarze mogli zmniejszyć straty. Calleri był bardzo blisko, ale finalnie jego uderzenie zatrzymało się tylko na obramowaniu bramki przeciwników.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Eibar pokonali rywali z Katalonii dwoma bramkami. W tym momencie gospodarze zamykają ligową tabelę (24 punkty). Rywale są na 15. lokacie (39 oczek).

Co czeka obie strony w następnej serii gier? Katalończycy zagrają na wyjeździe z Valencią. Z kolei piłkarze Eibar podejmą Valladolid.