Atletico minimalistyczne, Atletico zwycięskie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  12.07.2020 00:00

Diego Simeone  |  fot. Grzegorz Wajda

Atletico Madryt na Estadio Wanda Metropolitano pokonało w meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Betis 1:0. Dla stołecznej drużyny była to czwarta z rzędu wiktoria w roli gospodarza.

Ekipa Diego Simeone przystępowała do swojego starcia z jasnym celem, którym było odskoczenie od Sevilli FC w ligowej klasyfikacji. Madrycki team walczył też o swojej kolejne zwycięstwo z rzędu w roli gospodarza. Team z Andaluzji opromieniony wygraną nad Celtą Vigo liczył natomiast na drugie z rzędu zwycięstwo.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Atletico dwukrotnie skierowało piłkę do siatki, ale za każdym razem interweniował VAR i za każdym razem gol dla stołecznej drużyny został anulowany. Dodajmy, że za pierwszym razem piłkę do siatki skierował Angel Correa, a później Alvaro Morata. Tym samym do przerwy było 0:0.

Od 53 minuty gospodarze mieli nieco utrudnione zadanie, gdyż za brutalny faul od tyłu na Lorenie czerwoną kartką ukarany został Mario Hermoso. Gra bez środkowego defensora nie nie była jednak kłopotem dla Los Colchoneros, co potwierdza sytuacja z 71 minuty, gdy Diego Costa zdobył bramkę, jak się później okazało na wagę wygranej Atletico.

Madrycki team zaliczył w sobotni wieczór swoje 17. zwycięstwo w sezonie. Z kolei po raz piętnasty z placu gry na tarczy schodzili zawodnicy Betisu. W kolejnej serii gier Atletico zmierzy się na wyjeździe z Getafe CF. Z kolei Los Verdiblancos na swoim obiekcie zmierzą się z Deportivo Alaves.