Athletic Bilbao zwycięża na wyjeździe!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  12.07.2020 18:58

W niedzielne popołudnie na Estadi Olimpic Camilo Cano, Levante mierzyło się z Athletic Bilbao w ramach 36. kolejki La Liga. Baskowie przyjechali do La Nucii po wygraną, aby liczyć się w walce o udział w Lidze Europy. Zaraz po gwizdku sędziego piłka znalazła się w bramce gospodarzy. Ostatecznie ekipa z Bilbao odniosła cenne zwycięstwo 2:1.

Rojiblancos nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku rywalizacji. Goście już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Raula Garcii, który wykorzystał błąd uśpionej defensywy Levante i pewnym strzałem z woleja wpakował piłkę do siatki.

Mimo szybko strzelonej bramki tempo meczu zwolniło. Obie ekipy ograniczyły się do gry w środku pola. Zdecydowanie gorzej w ofensywie wyglądali podopieczni Paco Lopeza. Dobrze zorganizowany zespół z Bilbao udaremniał groźne ataki przeciwnika i podwyższył prowadzenie tuż przed zejściem do szatni. Ponownie na listę strzelców wpisał się Raul Garcia. Tym razem podanie de Marcosa otworzyło wolny korytarz między obrońcami Levante. Doświadczony Hiszpan dopadł do piłki i sprytnym lobem podwyższył prowadzenie.

W drugiej odsłonie Levante częściej utrzymywało się przy piłce. Granotes prezentowali zupełnie inna grę, która pozwoliła na zbliżenie się do przeciwnika. W 71. minucie po świetnie rozegranej akcji Mayoral zgarnął piłkę przed linią końcową i odegrał ją w środek pola karnego. Bardhi dzięki przytomnej postawie, domykając akcję, oddał celny strzał na pustą bramkę.

Do ostatniej sekundy meczu wszystko mogło się wydarzyć. Mecz nabrał szybkości i nie raz Simon musiał ratować Athletic z tarapatów. Ostatecznie ekipa z Bilbao osiągnęła swój wcześniej zamierzony cel i odniosła zwycięstwo dające szansę na udział w eliminacjach do Ligi Europy.