REKLAMA
REKLAMA

Media: Benzema chciałby zagrać dla Lyonu

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: France Football  |  16.07.2020 17:31
Media: Benzema chciałby zagrać dla Lyonu

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Głośnym echem w hiszpańskich mediach odbiła się wypowiedź byłego agenta Karima Benzemy. Powiedział on bowiem, że francuski napastnik Realu Madryt chciałby zagrać jeszcze kiedyś w barwach swojego byłego klubu, Olympique Lyon.

Wypowiedzi mediom udzielił Karim Djaziri, który w przeszłości pracował z Karimem Benzemą. W tym sezonie hiszpańskiej La Liga Francuz zdobył dziewiętnaście goli w trzydziestu pięciu kolejkach. Wysoka forma Benzemy zaowocowała tym, że napastnik został wybrany piłkarzem miesiąca maja w całej lidze.

Benzema w wysokiej formie


- Na ten moment Karim jest w Realu Madryt i osiągnął tam szczyt swojej formy i możliwości - powiedział Karim Djaziri. - Gra w pierwszym składzie w znanym klubie, jest blisko z trenerem, a fani go uwielbiają. Nie jest więc możliwe, by wrócił do Lyonu już teraz - dodał.

- Jednak odkąd Karim opuścił Francję ma pragnienie, jakim byłby powrót do Olympique. Czy stanie się to jeszcze w czasie jego kariery? Zobaczymy, ale jest to możliwe. Jeśli tylko nogi będą mu na to pozwalać, to będzie chciał zrobić dla tego klubu coś dobrego. Widzę też możliwość, by trafił do Lyonu w innej roli niż piłkarz - ocenił agent.

Benzema wróci do Lyonu?


Obecna umowa Karima Benzemy z Realem Madryt jest ważna do lata 2022 roku. Na razie obie strony nie rozpoczęły negocjacji na temat dalszej współpracy. Jeśli nie dojdą do porozumienia, to do walki o tego piłkarza mógłby wkroczyć właśnie Olympique Lyon.

Benzema występował we francuskim klubie od początku swojej kariery. W latach 2004-2006 grał w zespole B. Potem z sukcesem przebił się do pierwsze drużyny, z którą występował do 2009 roku. Zaszedł z Lyonem do półfinału Ligi Mistrzów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Nowik | 18.07.2020 15:13

"Zaszedł z Lyonem do półfinału Ligi Mistrzów."
Przecież Lyon awansował do półfinału w 2010, kiedy Benzema grał juz w Realu Madryt.. 10-latek pisał ten artykuł? :Dprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy