Komplet punktów Atletico, spadek Mallorki!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  16.07.2020 22:59

Jan Oblak  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Piłkarze Atletico Madryt pewnie pokonali na wyjeździe 2:0 Getafe. Dzięki temu zwycięstwu ,,Los Colchoneros'' utrzymali się na podium i powiększyli przewagę nad Sevillą do dwóch punktów. Z rozgrywkami Primera Division pożegnała się natomiast Mallorca, która przegrała u siebie z Granadą 1:2.

Getafe CF - Atletico Madryt

Jeden z najciekawszych meczów w 37. kolejce La Liga miał miejsce na Coliseum Alfonso Perez, gdzie Getafe grało z Atletico. Gospodarze byli na dobrej drodze, aby awansować do europejskich pucharów. Z kolei ,, Los Rojiblancos’’ rywalizowali o trzeci stopień podium.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale nie oznaczało to, że oglądaliśmy słaby mecz. Getafe było bardzo aktywne w polu karnym rywali, ponieważ oddało aż 11 strzałów, choć nie zawsze były to próby celne. Na uwagę zasługuje postawa Maty, czy Maksimovicia, którzy byli blisko pokonania Oblaka. Atletico miało większe posiadanie piłki, a swojej okazji szukało po cierpliwie budowanych akcjach. Taktyka ta nie przyniosła im gola, chociaż doskonałą sytuację miał Costa.

Po przerwie Atletico wyszło bardzo zmobilizowane, czego efektem był gol na 1:0 w 54. minucie. Tuż przed polem karnym do piłki doszedł Llorente, który przymierzył precyzyjnie w lewy róg bramki i dał swojej drużynie prowadzenie. Zespół z Madrytu kontrolował przebieg meczu i w 80. minucie podwyższył wynik na 2:0. Vitolo przeprowadził akcję po lewej stronie boiska i zagrał do Thomasa, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Getafe w porównaniu z pierwszą połową prezentowało się wyraźnie słabiej i nie potrafiło wytrzymać tempa gry narzuconego przez Diego Simeone, dzięki czemu Atletico zasłużenie wygrało.

Na zakończenie sezonu 2019/2020 w La Liga, Getafe zagra na wyjeździe z Levante. Atletico podejmie na Wanda Metropolitano Real Sociedad.

Real Mallorca - Granada CF

Rozgrywki Primera Division zmierzały do końca, ale dalej nie znaliśmy wszystkich spadkowiczów. O przedłużenie szansy na utrzymanie w La Liga w czwartkowy wieczór rywalizowała Mallorca, która podejmowała u siebie Granadę. Goście również mieli o co grać, ponieważ dalej mogli awansować do europejskich pucharów. Jednak nie wszystko zależało od nich, gdyż do siódmego Realu Sociedad tracili cztery punkty.

Oba zespoły od początku meczu były mocno aktywne i starały się objąć prowadzenie, jednak w ich akcjach brakowało precyzji. W 20. minucie gola dla Mallorki zdobył Hernández, który otrzymał podanie ze środka boiska, po czym zdecydował się na indywidualny rajd. Kolumbijczyk zaprezentował swoje umiejętności mijając rywali i precyzyjnie kierując piłkę tuż obok prawego słupka.

Piłkarze Granady starali się doprowadzić do wyrównania, świetną sytuację miał między innymi Soldado, ale nie zdołał jej wykorzystać. W doliczonym czasie Agbenyenu wybił piłkę poza pole karne, trafiła ona pod nogi Diaza, który uderzył z pierwszej piłki tak, że bramkarz nie miał szansy na obronę. Do przerwy było 1:1.

Druga połowa była wyrównana, ale to Granada w 69. minucie zdobyła gola na 2:1. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, świetne krosowe podanie na pole karne od Montoro wykorzystał Fernandez. Hiszpan uderzeniem głową pokonał wyraźnie zaskoczonego tym rozegraniem bramkarza. Gospodarze ostatnie dziesięć minut grali w osłabieniu, po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Sedlar. Wobec tego mieli utrudnione zadanie i nie zdołali już doprowadzić do remisu, co ostatecznie doprowadziło do porażki i spadku z Primera Division.

W ostatniej kolejce dojdzie do starcia beniaminków, ponieważ Mallorca zmierzy się w Pampelunie z Osasuną. Natomiast Granada zmierzy się u siebie z Athletikiem Bilbao.