Podział punktów na St. Mary’s Stadium

Jan Bednarek

Southampton FC w meczu 36. kolejki angielskiej ekstraklasy zremisowało 1:1 z Brighton & Hove Albion. Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Jan Bednarek.

Bardzo ciekawie zapowiadał się bój na St. Mary’s Stadium, w którym Święci mierzyli się z Mewami. O ile gospodarze już przed pierwszym gwizdkiem sędziego byli spokojni ligowego bytu, to wciąż o utrzymanie walczą zawodnicy Brighton.

Pod względem posiadania piłki Southampton zdominowało swoich rywali w pierwszej połowie. Efektów takiej gry jednak nie było. Tymczasem gola dla gości w 18. minucie strzelił Neal Maupay. 23-latek wykorzystał podanie od Glenna Murraya. Tym samym na przerwę ekipa Grahama Pottera schodziła z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części gry podopieczni Ralpha Hasenhüttla wyrównała stan rywalizacji za sprawą trafienia Danny’ego Ingsa, wykorzystując zagranie od Nathana Redmonda. Święci na tym jednak nie chcieli poprzestać, szukając gola na 2:1. Bliski tego był w 72. minucie Jannik Vestergaard, ale piłka po jego próbie trafiła w poprzeczkę.

Do końca zawodów wynik ostatecznie się nie zmienił, więc obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Southmapton zaliczyło tym samym swój siódmy, a Brighton trzynasty remis w sezonie. W kolejnej serii gier Święcie zmierzą się w delegacji z Bournemouth, a Mewy u siebie zagrają z Newcastle United.