Sevilla wygrywa z Valencią, remis Atletico z Realem Sociedad

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  19.07.2020 23:03

Koke  |  fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Atletico Madryt remisuje z Realem Sociedad, a Sevilla wygrywa z Valencią w meczu ostatniej kolejki La Liga. Nietoperze tracą zatem na samym finiszu rozgrywek miejsce dające im grę w europejskich pucharach. Punkt z Atletico zagwarantował natomiast Realowi Sociedad bezpośrednią grę w Lidze Europy, bez konieczności brania udziału w kwalifikacjach.

Atletico Madryt - Real Sociedad

W pierwszej połowie niewiele się działo, obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale. Gospodarzom wystarczyło to jednak, aby strzelić bramkę. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Koke. W polu karnym powstało duże zamieszanie, a Morata zagrał blisko do wspomnianego piłkarza. Hiszpan mocnym strzałem z bardzo bliskiej odległości otworzył wynik meczu.

W drugiej połowie za odrabianie strat postanowili się zabrać piłkarze Realu Sociedad. Choć goście stwarzali sobie więcej okazji, to stosunek strzałów celnych i tak wynosił 2:2. Mimo wielu prób Realowi Sociedad przez bardzo długi czas nie udało się strzelić bramki.

W 88. minucie goście jednak dopięli swego i udało im się doprowadzić do wyrównania. Został im wtedy przyznany rzut wolny z boku boiska. Wykonujący ten stały fragment gry zawodnik gości zdecydował się na dośrodkowanie. Piłkę nogą strącił Januzaj i futbolówka, po rękach bramkarza zatrzepotała w siatce. Belg ustalił tym samym wynik meczu na 1:1.

Sevilla - Valencia

W pierwszej połowie lepiej sobie radziła drużyna Sevilli. Stwarzali sobie oni więcej akcji, ale niecelność napastników sprawiła, że mieli oni tyle samo strzałów celnych co Valencia. Dobra dyspozycja bramkarzy sprawiła jednak, że do przerwy oglądaliśmy bezbramkowy remis.

Sevilla miała jeszcze większą przewagę w drugiej odsłonie meczu. Starania Andaluzyjczyków dość szybko zostały wynagrodzone. W 55. minucie do bramki trafił Reguilon. Hiszpan wypożyczony z Realu Madryt, zatańczył z piłką w polu karnym i oddał doskonały strzał w okienko bramki, ustalając wynik spotkania na 1:0.