REKLAMA
REKLAMA

Zarząd Barcelony zostanie odwołany?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  30.07.2020 11:36
Zarząd Barcelony zostanie odwołany?

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.cat

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Kibice Barcelony nie mogą być zadowoleni z postawy drużyny w ostatnim sezonie. Mają również mocne podstawy do zaniepokojenia obecną sytuacją klubu. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do zmiany we władzach Dumy Katalonii. Jak informuje ESPN, do rozpisania nowych wyborów chce doprowadzić Cor Blaugrana, grupa złożona z kibiców Barcelony wywodzących się z różnych grup kibicowskich.

Grupa chce wystąpić z wnioskiem o wotum nieufności dla prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu i zarządu. Ich zdaniem zmiany we władzach klubu są potrzebne natychmiast.

Po oficjalnym złożeniu wniosku, Cor Blaugrana będzie miała 14 dni roboczych na zebranie podpisów 15 procent członków klubu, czyli niecałych 17 tysięcy osób. Jeśli uda im się to osiągnięć, głosowanie nad wotum nieufności będzie mogło się odbyć w formie referendum wśród wszystkich członków klubu. Wybory nowych władz klubu będą mogły odbyć się tylko wówczas, jeżeli za wotum nieufności opowie się 2/3 ze 154 tysięcy osób będących członkami klubu.

- Wiemy, że przeciwko nam jest wiele czynników. Wiemy, że nie możemy zdobyć podpisów na meczach, ponieważ kibice nie mogą w nich uczestniczyć. Wiemy również, że wybory mają się odbyć w przyszłym roku. Ale naprawdę chcemy pójść w kierunku wotum nieufności. To jest poziom oburzenia, jaki teraz odczuwamy. Obecnie kierownictwo klubu jest nie do zaakceptowania - powiedział rzecznik grupy, Josep Maria Cremades.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

LM10FCB | 30.07.2020 12:31

wkoncu sie za nich wezmą

Joker | 30.07.2020 12:33

Oby jak najszybciej, bo szkoda kolejnego zmarnowanego roku.

Ermac | 30.07.2020 12:54

Wkoncu? Nie znam ludzi, to jakaś grupa wsparcia dla Cor Blaugrana?primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
10.08 17:16