REKLAMA
REKLAMA

Przyszłość Upamecano wyjaśniona! Francuz podjął decyzję

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  31.07.2020 12:50
Przyszłość Upamecano wyjaśniona! Francuz podjął decyzję

Dayot Upamecano  |  fot. Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Dayot Upamecano związał swoją najbliższą przyszłość z RB Lipsk. Francuski obrońca przedłużył o dwa lata swój kontrakt z niemieckim klubem. Umowa będzie obowiązywała do czerwca 2023 roku.

Dotychczasowy kontrakt 21-letniego zawodnika wygasał z końcem następnego sezonu. W ostatnim czasie Upamecano był łączony z wieloma europejskimi klubami, ale ostatecznie zdecydował się na pozostanie w ekipie z Lipska.

Zadowolenia z tego powodu nie kryje dyrektor sportowy RB Lipsk Markus Krösche. - Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przedłużyliśmy umowę z Dayotem Upamecano. W ciągu ostatnich dwóch lat stał się jednym z czołowych obrońców w RB Lipsk i mając zaledwie 21 lat ma jeszcze duży potencjał do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że będzie go nadal rozwijał z nami - powiedział Krösche, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Dzięki tej personalnej decyzji możemy zatrzymać u nas jednego z najlepszych zawodników, który identyfikuje się z klubem i doskonale wciela w życie naszą filozofię gry - dodał.

Upamecano liczy na dalszy rozwój


Na dalszy rozwój w niemieckim zespole liczy również sam zawodnik. - Czuję się niesamowicie komfortowo w RB Lipsk. Odbyliśmy dobre rozmowy z Oliverem Mintzlaffem, Markusem Krösche i Julianem Nagelsmannem. Pokazali mi, że decyzja o przedłużeniu kontraktu jest słuszna - powiedział Upamecano.

- Mamy młodą i głodną sukcesów drużynę w niezwykle ambitnym klubie. Chcę wspólnie z RB Lipsk zmierzyć się z kolejnymi etapami i celami. Jestem przekonany, że to słuszna droga. Od ponad trzech lat jestem w Lipsku, gdzie mogę stale się doskonalić i rozwijać. Chcę kontynuować ten rozwój, a Julian Nagelsmann jest trenerem, który może zabrać mnie na kolejny poziom - dodał utalentowany obrońca.

Od 2017 roku w RB Lipsk


Francuski defensor do RB Lipsk trafił w styczniu 2017 roku z Red Bull Salzburg. Od tamtej pory rozegrał na boiskach niemieckiej Bundesligi 83 spotkania, zdobywając trzy gole i notując dwie asysty. Łącznie w zespole z Lipska wystąpił w 111 meczach we wszystkich rozgrywkach.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco