Wicemistrzostwo dla Interu!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  01.08.2020 22:44

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 38. kolejki Serie A, Inter Mediolan pokonał 2:0 na wyjeździe Atalantę Bergamo. Dzięki tej wygranej Nerazzurii zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Atalancie, mimo porażki, udało się utrzymać miejsce na podium.

Obie drużyny przystępowały do sobotniego spotkania z jednym celem, jakim było zdobycie kompletu punktów. Wygrana dawała im drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu i wicemistrzowski tytuł.

Nikt jednak nie spodziewał się raczej takiego początku pojedynku. Nerazzurri już w pierwszej minucie wyszli bowiem na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Ashleya Younga z lewej strony boiska, piłkę do bramki Atalanty uderzeniem głową skierował Danilo D'Ambrosio.

Atalanta w kolejnych minutach nie potrafiła odpowiedzieć. Tymczasem w 20. minucie, podopieczni Antonio Conte podwyższyli na 2:0. Marco Sportiello, który kwadrans wcześniej zastąpił w bramce gospodarzy kontuzjowanego Pierluigiego Golliniego, precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Young. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Inter również pewnie kontrolował wydarzenia na boisku, nie pozwalając jedenastce Atalanty na zbyt wiele. Ataki zespołu prowadzonego przez Gian Piero Gasperiniego nie przyniosły żadnego efektu. Ostatecznie w drugiej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola i trzy punkty trafiły na konto Interu.

Komentarze | 22 komentarzy

wojojuve | 01.08.2020 22:46

Jednak Conte zależało na drugim miejscu :) gratulacje!

Odet | 01.08.2020 22:48

Bardzo dobrze się kończy ten sezon.
Bardzo dobry mecz Interu. Udało się całkowicie zneutralizować groźną Atalantę i to mimo obecności na boisku Gagliardiniego (który mocno odstaje od kolegów).
Dzięki za pokręcony sezon :)

Teraz trzymam kciuki za Atalantę i Napoli w LM i Inter z Romą w LE.

Pozdr.

NewMaldini | 01.08.2020 22:49

Jakby nie patrzeć, ten wynik to niespodzianka. Mam nadzieję, że Atalanta nie wypaliła się przed ligą mistrzów.

dreamer1897 | 01.08.2020 22:49

Jeden punkt zadecydował o Scudetto! To był niesamowity, ale też dziwny sezon. Gratki dla Conte oraz Interu za nawiązanie walki w walce o tytuł! Oby następny obfitował w niesamowite starcia Juve przeciwko Interowi jak za dawnych lat!

Smiech | 01.08.2020 22:50

Były szampany i podrzucanie Conte?
To jest absolutny szczyt możliwości Interu przegranie scudetto jednym punktem chyba bliżej Juve już się nie da być Gratulacje!!!
Teraz albo Antonio dostanie 200mln na wzmocnienia albo pewnie się obrazi i odejdzie bo więcej z tej ekipy nie wyciśnie

JerryF | 01.08.2020 22:50

Gratulacje dla Interu.
Liczyłem na świetny mecz, ale inteligentnie zaatakowali na początku, wiedząc że Atalanta nie ma sił by podjąć większą walkę, pamiętając też że niedługo grają z PSG.
Conte dobrze rozegrał to taktycznie i zasłużenie Inter ma 2gie miejsce.
Oby Inter tak rozsądnie zagrał z LE, a Atalanta odzyskała formę sprzed miesiąca.
Patrząc na tabelę i 1 pkt różnicy, można by pomyśleć, że była walka o mistrzostwo do samego końca ;)

Luczywo | 01.08.2020 22:51

Licze na pare ciekawych transferow Interu i wyjscie z grupy w LM. Conte musi ogarnac ostatecznie!

semprealex | 01.08.2020 22:53

Gratulacje Inter. Zagraliście dobry sezon. Brakowało tylko nieco siły i koncentracji w drugich połowach meczów i różnie mogło być. Do zobaczenia w przyszłym sezonie

Jaca1983 | 01.08.2020 22:55

Conte i caly Inter potwierdzili progress, ktory spora czesc forumowiczow neguje. Oczywiscie zgadzam sie z opinia ze Interowi jeszcze duzo brakuje do oczekiwanego poziomu jednakze nalezy sie cieszyc kazdym postepem a tego roczny jest znaczacy (pierwsze podium od chyba 8 lat!) ...

Teraz czekamy na:
1/ jak najlepsza postawe w LE
2/ rozsadne transfery, aktywacje Eriksena (ja dalej wierze w jego umiejetnosci), pozbycie sie sabotazysty Galiardiniego i ruszamy z nowym sezonem z optymizmem i wiarą.

Gratulacje dla Juve za kolejne scudetto (dominacja musi wzbudzac podziw i szacunek), powodzenia dla Atalanty w LM (cholernie szkoda Ilicicia)

Pozdrowienia dla wszystkich fanow calcio

_tripletta_ | 01.08.2020 22:59

Inter kontrolował mecz w Bergamo i spokojnie wygrał ten mecz.
Inter zdecydowanie zasłużył na te 2 miejsce.
Najlepsza defensywa w lidze zagrała dobrze z najlepszą ofensywą w SerieA. Czułem, że wygramy ten mecz, bo wyglądaliśmy w ostatnich meczach lepiej od gospodarzy.
Teraz liczymy na dobry występ w LE. Choć z kondycją może być różnie.
W przyszłym sezonie powalczymy już o Scudetto.

Interista1987 | 01.08.2020 23:10

Wayne zwyciestwo w kontekscie budowy mistrzowskiej druzyny w przyszlosci.
Atalanta to zespol grajacy ponad stan ,Inter to zespol grajacy na miare aktualnych mozliwosci.
Czapki z glow dla Atalanty,zespol ktory dame nadzieje biedniejszym/slabszym klubom. Skoro moze Atalanta to byc moze i Milan ?
Niedlugo wrocimy mocniejsi i nasi rywale rowniez.

InterMilanFan | 01.08.2020 23:13

Świetny mecz wygrany z dużym spokojem. Zasłużone drugie miejsce choć mogło być jeszcze lepiej. Cztery ostanie mecze na zero z tyłu. Gratulacje dla Juve i trzeba pochwalić Milan za końcówkę sezonu. Mam nadziej ze za rok powalczą o ligę mistrzów. FORZA INTER

BOYSSAN | 01.08.2020 23:15

Cieszy to vicemistrzostwo gdyz jest to potwierdzenie progresu jaki wykonała ta drużyna , w erze Suning każdy kolejny sezon jest lepszy a ten był widocznie lepszy.
82 pkt czyli tyle ile pamiętny Inter 2010 Mourinho.

Posesivo | 01.08.2020 23:20

Gratuluję !

JuveLegia | 02.08.2020 01:01

Brawa dla Interu!
Potwierdzili, to co mówi papier, a na nim Inter jest mocniejszy.

xxBANGxx | 02.08.2020 02:25

Josip Iličić nie pomoże Atalancie w walce o zwycięstwo w Lidze Mistrzów i ponoć jest do tego stopnia zdruzgotany ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w jego życiu osobistym, że zastanawia się nad zakończeniem kariery. Ilicić kompletnie załamał się po tym, jak przyłapał żonę na zdradzie z innym mężczyzną po powrocie do rodzimego kraju z Włoch.

Mecz meczem, ale mam nadzieję, że Ilicić się otrząśnie. Ehh, baby. :/

AlexTheMilanFan | 02.08.2020 07:02

Jestem zaskoczony wynikiem, ale wielkie brawa dla Interu!

Smiech | 02.08.2020 08:43

@_tripletta_

"W przyszłym sezonie powalczymy już o Scudetto."
Ale proszę cię nie zaczynaj znowu hahahaha
To już się robi nudne
Nie pompujcie sobie niepotrzebnie balonika to za rok będzie mniej bolało

Il_Serpente | 02.08.2020 10:28

Trzeba pamiętać że ten punkt to jest tylko na papierze. Odnoszę wrażenie że Juve w swoim stylu zagrali końcówkę bardzo minimalistycznie i gdyby Inter ugrał dodatkowe 10 pkt to Juventus i tak by ugral 11 :) No ale jest progress i myślę że w przyszłym roku nawiążemy realna walkę o mistrza.

Interista1987 | 02.08.2020 10:49

No dokladnie , Juve kiedy potrzebowalo wygranej to odprawili Lazio.
Dla Juventusu juz liga nie jest najwazniejsza, jesli w tym sezon nie uda im sie wygrac pucharu europy to mysle, ze w przyszlym nawet bardziej odpuszcza lige aby rzucic wszystkie sily na ich najwazniejszy cel.

Smiech | 02.08.2020 12:07

Inter wciąż żyje potrójną koroną z przed dekady
Juve co sezon dokłada kolejne trofea do gabloty
Za rok będzie to samo i na przestrzeni lat nic się w tej kwestii nie zmieni
Jak ktoś myśli że będzie inaczej to żyje w innym świecie i powinien w końcu zejść na ziemię
Jedyne krajowe trofeum jakie może zdobyć Inter to Puchar Włoch i na tym powinni się skupić

vahuPL | 02.08.2020 13:11

Niezły mecz Interu, właściwie z pełną kontrolą od 1 do ostatniej minuty.
Mnie zastanawia jednak co jest nie tak z Eriksenem. Wpuszczanie go na ostatnie parę minut raczej mu nie pomoże się odbudować, za to Gagliardini biega całe spotkanie i na szczęście nic nie zepsuł, ale był całkowicie bezbarwny. Cieszy natomiast Godin, który moim zdaniem powinien grać w trójce z De Vrijem i Skriniarem, Bastoni do rotacji.

Co do tego 1 pkt do Juve... też się zgodzę, że to tylko na papierze, choć gdyby nie te idiotyczne straty punktów w meczach z Fiorentiną, Hellasem czy przede wszystkim Bologna, to mogłoby się okazać, że Juve musiałby się dużo bardziej sprężyć i kto wie, dyspozycja dnia i mogłoby być ciekawe. Niemniej na dzień dzisiejszy Juve to lepsza drużyna, zarówno kadrowo jak i w kwestii jej poukładania.
Kolejny sezon może być jeszcze bardziej na styku i mam nadzieję, że w końcu zobaczymy innego mistrza, bo to już się robi bardzo nudne i nie sprzyja rozwojowi ligi jako takiej.