REKLAMA
REKLAMA

Ter Stegen blisko pięcioletniego kontraktu

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Mundo Deportivo  |  06.08.2020 20:10
Ter Stegen blisko pięcioletniego kontraktu

Marc-Andre ter Stegen  |  fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Jak informuje Mundo Deportivo, FC Barcelona jest bliska przedłużenia kontraktu z Markiem-Andre ter Stegenem. Chrapkę na pozyskanie tego bramkarza mają od dłuższego czasu Chelsea i Bayern Monachium.

Obecna umowa 28-letniego reprezentanta Niemiec obowiązuje do 2022 roku. Barcelona już teraz chciałaby ją jednak przedłużyć. Działacze Barcelony podkreślali niejednokrotnie, że bardzo im na tym zależy. Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale na razie obie strony nie doszły do porozumienia.

Przełom w negocjacjach


Jak donosi Mundo Deportivo nastąpił w końcu przełom w negocjacjach. Obie strony zgadzają się już co do kluczowych zapisów umowy. Ter Stegen ma dostać zasłużoną podwyżkę, a jego kontrakt ma obowiązywać przez pięć kolejnych sezonów.

Na ewentualne niepowodzenie negocjacji liczyły inne kluby. Duże zainteresowanie Ter Stegenem wykazują zwłaszcza Bayern Monachium i Chelsea. Wydaje się jednak, że w przypadku podpisania nowej umowy z Barceloną bramkarz nigdzie nie będzie się ruszać.

Kluczowe ogniwo Barcelony


W tym sezonie Ter Stegen zagrał w 36 meczach hiszpańskiej La Liga. Dołożył też sześć występów w Lidze Mistrzów i dwa w rozgrywkach Pucharu Króla. Jego odejście z Katalonii byłoby więc sporym ciosem dla Barcelony.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy