REKLAMA
REKLAMA

Luis Enrique: Zasłużyliśmy na ten punkt

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mundo Deportivo  |  04.09.2020 07:45
Luis Enrique: Zasłużyliśmy na ten punkt

Luis Enrique  |  fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Luis Enrique był zadowolony z postawy reprezentacji Hiszpanii w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Niemcami. Spotkanie, które rozegrane zostało w Stuttgarcie, zakończyło się remisem 1:1. Po meczu selekcjoner hiszpańskiej kadry zwracał między uwagę na świetną postawę Davida de Gei.

- Kiedy De Gea popełni błąd, jest krytykowany, więc teraz gdy rozegrał wielkie spotkanie, należą mu się brawa. Byłoby miło, gdyby trafił na pierwsze strony gazet z tekstem "mamy wielkiego bramkarza", ale ponieważ tak się nie stanie, sam mu to powiem. Najgorsze jest to, że za każdym razem, gdy popełnia mały błąd, jest we wszystkich wiadomościach - stwierdził szkoleniowiec

Nagroda za ciężką pracę


Hiszpania wyrównującego gola zdobyła dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Zdaniem szkoleniowca, biorąc pod uwagę to jak zaprezentowała się w meczu, w pełni zasłużyła na zdobycie jednego punktu. - Czasami otrzymujesz nagrodę za pracę - powiedział selekcjoner reprezentacji Hiszpanii o bramce Jose Gayi w doliczonym czasie gry. - Przeszkadzałoby mi to, gdyby drużyna nie zdobyła punktu, na który zasłużyła po bardzo dobrej grze - kontynuował Luis Enrique.

- Biorąc pod uwagę ten moment sezonu, byliśmy na świetnym poziomie fizycznym i zdobycie punktu nas cieszy. Otrzymaliśmy nagrodę za naszą pracę. Wcześniej mieliśmy lepsze okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać - mówił hiszpański szkoleniowiec.

- W drugiej połowie, po zdobyciu bramki Niemcy cofnęli się i pozwolili nam grać. Trudno jest jednak zaatakować zespół, który tylko się broni, ale staraliśmy się to zrobić po akcjach ze skrzydeł - mówił Luis Enrique, który widział również mankamenty w grze w swojego zespołu. - Chciałbym, abyśmy nie tracili tylu piłek, ale przy tempie, w jakim graliśmy jest to normalne.

Debiutanci nie zawiedli


Szkoleniowiec był również zadowolony z postawy kilku debiutantów: Ferrana Torresa, Ansu Fatiego, Mikela Merino i Oscara Rodrigueza. - Przede wszystkim podobało mi się to, jak zagrali przeciwko świetnemu niemieckiemu zespołowi na jego terenie. Bardzo miło jest widzieć ludzi z dużą chęcią zrobienia dużej kariery w reprezentacji - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

szuszu | 04.09.2020 09:43

Było parę błędów u hiszpanów ale cieszę się, że pokazali charakter jak na hiszpanów przystało i utarli nosa szwabom...

sztEFFEn | 04.09.2020 10:07

"Charakter jak na hiszpanów przystało..." :D :D :D
Mało go właśnie pokazali, bo nie symulowali i nie prowokowali Niemców.

AtalantaFAN | 04.09.2020 11:01

Jak dla mnie to sensacja ,że Hiszpanie nie pokonali tej reprezentacji sztucznego państwa.Sa w kryzysie ewidentnie ,bo pykniecie Szwabow powinno byc oczywistoscia.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy