REKLAMA
REKLAMA

Media: Koulibaly bardzo blisko Man City

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  10.09.2020 15:50
Media: Koulibaly bardzo blisko Man City

Kalidou Koulibaly  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester City według doniesień La Gazzetta dello Sport jest gotowy zaproponować 70 milionów euro plus premie za Kalidou Koulibaly'ego. Włoscy dziennikarze przekonują jednocześnie, że taka oferta przypadnie do gustu władzom Azzurrich.

Manchester City już od kilku tygodni jest poważnie zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Senegalu. Warto jednak podkreślić, że negocjacje między oboma klubami odbywały się poprzez pośrednika, na co wpływ miała mieć sytuacja z przeszłości, gdy sternicy aktualnych wicemistrzów Anglii nie potrafili porozumieć się ws. transferu Jorginho, który ostatecznie trafił do Chelsea FC.

Komunikacja między oboma klubami odbywa się zatem poprzez Faliego Ramadaniego, który czuwa nad tym, aby strony mogły dojść do konsensusu. Przypomnijmy, że pierwotnie Napoli oczekiwało za swojego zawodnika 90 milionów euro. Ostatnio jednak pojawiły się głosy, że włoski klub jest otwarty na obniżenie ceny wywoławczej.

Porozumienie między klubami o krok


Najnowsze doniesienia La Gazzetty dello Sport sugerują, że Manchester City zaoferuje 70 milionów euro Napoli plus pięć milionów euro w formie bonusów. Dodajmy, że piłkarza próbowało też pozyskać Paris Saint-Germain, ale propozycja w wysokości 60 milionów euro była nie do przyjęcia dla decydentów klubu z południa Włoch.

Koulibaly uzgodnił już warunki indywidualne z klubem z siedzibą na Etihad Stadium, mając zarabiać dziewięć milionów euro plus trzy miliony euro. Rosły defensor, jeśli wszystko się ułoży, będzie mógł inkasować dwa razy więcej, niż to ma miejsce w Napoli.

Wszystko wskazuje na to, że następcą Koulibaly'ego w szeregach Azzurrich będzie Sokratis Papastathopoulos, który będzie mógł zagrać w defensywie ze swoim rodakiem Kostasem Manolasem.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Sylvinho88 | 10.09.2020 17:26

No i kończą się powoli marzenia Napoli o scudetto w najbliższych latach.

DMFJtoJestTo | 10.09.2020 18:03

Dzięki takim transferom Napoli nadal będzie w czołówce jak to było za Cavaniego i Higuaina wszystkie pieniądze były inwestowane w wzmocnienia.

uzalezniony | 11.09.2020 10:01

Transfer Koulibalyego według mnie mógłby być tym transferem który w ostatecznym rozrachunku dałby mistrzostwo Cityprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy