REKLAMA
REKLAMA

Napoli obniżyło cenę wywoławczą za reprezentanta Polski?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sport Italia  |  11.09.2020 10:39
Napoli obniżyło cenę wywoławczą za reprezentanta Polski?

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
SSC Napoli według ostatnich informacji włoskich środków masowego przekazu obniżyło cenę wywoławczą za Arkadiusza Milika do 35 milionów euro. Wpływ na to ma mieć fakt, że AS Roma nie jest już skłonna oddać w zamian Cengiza Ündera, zmieniając swoją strategię transferową.

SSC Napoli miało plan, aby z klubem z południa Włoch dokonać wymiany piłkarzy. Do stołecznej ekipy miał dołączyć reprezentant Polski w osobie Milika, z kolei w przeciwnym kierunku miał się udać Turek Cengiz Ünder. Plany jednak pokrzyżowała kontuzja Nicoli Zaniolo.

W związku z powyższym rzymianie zmienili strategię związaną z polityką transferową. Roma nie chce już sprzedawać reprezentanta Turcji i Edina Dzeko, chcąc opierać swoją ofensywę w oparciu o tę dwójkę piłkarzy.

Sky Sport Italia podaje natomiast, że cały czas trwają negocjacje związane z przyszłością polskiego napastnika Azzurrich, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy sugerują, że sternicy Napoli nie zamierzają ryzykować, że zawodnik rozstanie się z klubem na zasadzie wolnego transferu, więc zdecydowali się na obniżenie sumy odstępnego za piłkarza.

Wszystkie kluby, tylko nie Juve


Popularny włoski nadawca podaje, że klub z Kampanii jest gotowy sprzedać zawodnika za 35 milionów euro, co jednak i tak wydaje się kwotą za dużą dla Romy, dla której Milik i tak nie byłby pierwszym wyborem, bo rola ta będzie przypadać Dzeko.

Polski napastnik co prawda był łączony w ostatnich miesiącach z Juventusem, ale wierząc medialnym doniesieniom, to decydenci Napoli zrobią wszystko, co w ich mocy, bay zawodnik nie trafił do odwiecznego rywala, z którym mają rywalizować w najbliższym sezonie na najwyższe cele.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

Outlander | 11.09.2020 10:53

Skończy się tak, że Milik będzie siedział na ławce przez rok, a potem poleci za darmo gdziekolwiek. Sytuacja patowa.

Nie rozumie De Laurentisa, który rzuca kwotami z kosmosu kiedy mu został roczny kontrakt, a sam piłkarz nie jest gwiazdą światowego futbolu. Prezesowi powinno zależeć by sprzedać za jakiekolwiek pieniądze bo to przecież interes!

Milikowi się nie dziwię bo Prezes chciał mu wpisać klauzulę 100 mln euro w nowy kontrakt, a pomimo dobrych statystyk dalej nie był kluczowym zawodnikiem. Do u... śmierci musiałby tam gnić, będą w najlepszym wieku do wejścia na wyższy poziom.

Odet | 11.09.2020 12:20

Jaki szalony klub w dobie "pandemii" zaproponuje tą "cenę wywoławczą" za Arkadiuszo??
Nie ma chętnych na MIlika za 35mln, może będą chętni na MIlika za 15mln?
Lepiej teraz 15mln niż za rok O.
Pozdr.

wojojuve | 11.09.2020 14:28

Ciekawe jak klub podejdzie do jego roli w zespole w razie gdyby pozostał w Napoli. Mam nadzieję, że chociaż trochę dadzą mu pograć.

Fan_Tulipan | 11.09.2020 15:07

Będzie miał w zespole rolę rezerwowego/trybuny. Mam nadzieję, że nie zostanie w Napoli, a jak już to nie powącha murawy w oficjalnych meczach. Jak będzie się stawiał to wpuszczą go wówczas na 2-5 min. w Coppa Italia.

DMFJtoJestTo | 11.09.2020 15:27

Milik przedłuży kontrakt z Napoli.

Fan_Tulipan | 11.09.2020 15:42

@Outlander
"... będąc w najlepszym wieku do wejścia na wyższy poziom."
Ty chyba dawno Milika w akcji nie widziałeś aby pisać o wchodzeniu na wyższy poziom.
Nawet w newsie piszą, że jakby poszedł do Romy to będzie drugim wyborem i nie wygra rywalizacji z 34-letnim Dżeko. W dobrych klubach grających jednym napastnikiem Milik będzie zawsze rezerwowym.
Milik powinien szukać drużyny, która gra dwoma napastnikami, ponieważ to zwiększa jego szanse na granie.

Rafalski687 | 11.09.2020 16:10

Wyjdzie ostatecznie że skończy na trybunach albo w jakimś klubie slabszym od SSC Napoli. Milik raczej już lepszy nie będzie, a po tych zerwaniach więzadeł jednak pozostał ślad ktory jest widoczny w jego grze, mowa tu o ograniczeniu w jego żywotności. Jego błędem jest też myśl że jest już praktycznie zawodnikiem innego zespołu bo rzeczywistość szybko zweryfikowała innformacje transferowe.

dimebag11 | 11.09.2020 16:58

Powiedzmy sobie szczerze, że w obecnej sytuacji znalazłoby się kilka klubów (Juve, Atletico, Tottenham, Roma), które maksymalnie mogłyby zapłacić za Milika z rocznym kontraktem 20 lub 25 mln € (wliczając w to jakieś bonusy). Raczej nie ma szans, by znalazł się naiwniak, który wyda 35 baniek na Arka skoro już w zimie może dogadywać z nim darmową przeprowadzkę.

Pjoter | 12.09.2020 04:53

Mam nadzieję, że uda się Arkowi wyrwać z tego tyksycznego środowiska jakim jest klub z Neapolu. Myślę, że to najwyższy czas by przenieść się do klubu, który da mu realną szansę i obdarzy go zaufaniem. W Napoli niezależnie od tego jak grał i tak lądował co chwilę na ławie lub stawał się kozłem ofiarnym. Fajnie by było gdyby trafił do klubu, który po prostu dałby mu w spokoju rozegrać sezon jako podstawowy napastnik.

Meryl72 | 12.09.2020 05:03

Warto przypomnieć, że Milik blisko dwa sezony spędził poza boiskiem z powodu kontuzji. Napastnik w Serie A występuje od sezonu 16/17, do tej pory zdobył 38 bramek.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy