Newcastle z trzema oczkami

Łukasz Fabiański

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Premier League piłkarze West Ham United przegrali z Newcastle United 0:2. Fabiański rozegrał cały mecz dla Młotów.

Jak wyglądał ten mecz? Londyńczycy mogli objąć prowadzenie już w 14. minucie. Szansę miał Ogbonna, ale finalnie jego uderzenie odbiło się tylko od poprzeczki bramki rywali.

Siedem minut potem okazję miał Wilson. Zawodnikowi Srok zabrakło jednak nieco precyzji i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W kolejnych minutach próbowali Shelvey i Carroll. Także jednak bez rezultatu, a ich próby nie zmusiły Fabiańskiego do interwencji.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 56. minuty. Jak padło to trafienie? Hendrick po dośrodkowaniu zgrał do Wilsona, a ten zdołał uprzedzić Fabiańskiego i wepchnął piłkę do bramki Młotów.

W 84. minucie na uderzenie zdecydował się Haller. Na posterunku był jednak Darlow i popisał się skuteczną interwencją.

Kilka minut potem było już po meczu. Podopieczni Bruce’a przeprowadzili składną akcję, którą zakończył ładnym uderzeniem Hendrick.

Ostatecznie nic już nie zmieniło się w tej potyczce i londyńczycy przegrali ze Srokami 0:2.