Grad goli na Mestalla, Valencia z trzema punktami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  13.09.2020 23:06

Goncalo Guedes  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Valencia CF pokonała w meczu pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy UD Lavante. Team Javiego Garcii rozstrzygnął losy meczu na swoją korzyść w 75. minucie.

Valencia CF w powszechnej opinii była uważana za faworyta w boju rozgrywanym na Estadio de Mestalla. Goście jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry, więc bój derbowy zapowiadał się arcyciekawie.

W pierwszej połowie padły cztery gole. Już w pierwszej minucie Jose Luis Morales wprowadził gości na prowadzenie, wykorzystując błąd rywali. Radość w szeregach piłkarzy Levante nie trwała jednak długo, bo w 12. minucie po strzale głową gola na 1:1 strzelił Gabriel Paulista.

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony jeszcze jedno trafienie zaliczył Hiszpan Paulista, co skutkowało tym, że goście po raz drugi w meczu wyszli na prowadzenie. W tym przypadku ekipa Paco Lopeza jeszcze krócej cieszyła się z prowadzenia, bo zaledwie trzy minuty później do wyrównania doprowadził Maxi Gomez, wykorzystując podanie Lee.

Valencia ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej odsłonie. Bramkę na 3:2 dla gospodarzy zdobył Manu Vallejo. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc zawodnicy Nietoperzy zanotowali premierową wygraną w nowej kampanii.