REKLAMA
REKLAMA

Setien podejmie kroki prawne przeciwko Barcelonie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  17.09.2020 19:37
Setien podejmie kroki prawne przeciwko Barcelonie

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Quique Setien poinformował, że podejmie kroki prawne przeciwko Barcelonie, po tym jak dopiero w środę otrzymał formalną decyzję o swoim zwolnieniu. Szkoleniowiec ponad miesiąc temu został przez kataloński klub odsunięty od pełnienia obowiązków trenera pierwszego zespołu.

"Po miesiącu absolutnego milczenia ze strony kierownictwa FC Barcelona i po różnych prośbach z naszej strony, dopiero wczoraj otrzymaliśmy pierwsze oficjalne komunikaty za pośrednictwem biurofaksu. Komunikaty te wskazują na wyraźny zamiar kierownictwa, aby nie wypełnić umów o pracę z dnia 14 stycznia 2020 roku" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez szkoleniowca.

FC Barcelona o rozstaniu się z trenerem informowała po przegranym 2:8 meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Teraz okazuje się, że szkoleniowiec został jedynie zwolniony z obowiązków prowadzenia pierwszego zespołu, a nie zwolniony z klubu, co oznacza, że jego kontrakt cały czas obowiązuje.

Kataloński klub do tej pory nie zaproponował szkoleniowcowi ugody dotyczącej rozwiązania umowy i wiele wskazuje na to, że obie strony mogą spotkać się na sali sądowej. Wcześniej hiszpańskie media informowały, że prawnicy Setiena żądają dla swojego klienta od klubu czterech milionów euro odszkodowania.

Obok Setiena, od pracy przy pierwszym zespole odsunięci zostali również jego współpracownicy - Eder Sarabia, Jon Pascua i Fran Soto.

Ronald Koeman następcą Setiena


W miejsce Setiena władze katalońskiego klubu zatrudniły Ronalda Koemana. Cadena Cope informuje jednak, że Holender formalnie nie będzie mógł pełnić funkcji pierwszego trenera Barcelony do czasu rozwiązania przez klub sytuacji kontraktowej z Quique Setienem. Duma Katalonii ma na to czas do 27 września, na kiedy zaplanowane zostało pierwsze ligowe spotkanie zespołu, w którym zmierzy się u siebie z Villarreal.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

AmadeuszDonaldo | 17.09.2020 20:13

Ale w tym klubie jest syf... na każdym kroku jakieś problemy. Nawet jednej pozytywnej rzeczy, tylko kolejne gwoździe do trumny...

LM10FCB | 17.09.2020 20:55

Bartomeu  to nie kompetentny idiota .

TteamWand | 18.09.2020 09:19

Syfem to było ze taki klub jak Barca, dając posadę absolutnie niszowemu Trenerowi jakim jest Setien, nie potrafiła podpisać z nim umowy tak by to ona miała wszystkie karty w ręku.
Gość dostał szansę życia i zarobek życia.

hablador | 18.09.2020 23:58

A to nowośćprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy