Valencia bez punktów w Vigo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  19.09.2020 23:00

Iago Aspas poprowadził Celtę Vigo do pierwszego zwycięstwa w sezonie 2020/21 La Liga. Drużyna prowadzona przez Oscara Garcię w sobotni wieczór pokonała 2:1 (1:0) u siebie Valencię, która zaznała goryczy pierwszej porażki. Napastnik zespołu z Galicji dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Valencia do sobotniego meczu na Estadio Balaidos przystępowała podbudowana zwycięską inauguracją sezonu, bowiem przed tygodniem pokonała u siebie 4:2 Levante. Drużyna z Vigo sezon 2020/21 rozpoczęła z kolei od bezbramkowego remisu z Eibar.

Sobotnie spotkanie 2. kolejki świetnie ułożyło się dla Celty, która już w 13. minucie wyszła na prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził Nolito, który minął kilku rywali, a następnie zagrał prostopadłe podanie do Iago Aspasa. Napastnik Celty minął bramkarza w sytuacji sam na sam, a następnie umieścił piłkę w pustej bramce. Jak się później okazało, był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Druga część meczu rozpoczęła się od wyrównującej bramki dla Valencii. Po dograniu Daniela Wassa z prawej strony boiska, piłka trafiła na czternastym metrze przed bramką do Maxiego Gomeza, który potężnym uderzeniem nie dał żadnych szans Villarowi.

Radość gości z Walencji nie trwała jednak długo. W 57. minucie Celta po raz drugi w tym meczu wyszła na prowadzenie. Tym razem Domenech skapitulował po kapitalnym strzale Aspasa bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzy minuty później na 3:1 mógł podwyższyć Nolito, ale uderzył za słabo, aby zaskoczyć bramkarza Valencii.

Swoje okazje mieli również goście. Bliski wpisania się po raz drugi na listę strzelców był Maxi Gomez, ale Villar przeniósł nad poprzeczkę piłkę po jego strzale głową. Napastnik Valencii szczęścia, ponownie bezskutecznie, próbował także w doliczonym czasie gry. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto Celty.