Królewscy zgubili punkty na starcie!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  20.09.2020 23:00

Sergio Ramos  |  fot. Grzegorz Wajda

Real Sociedad zremisował bezbramkowo z Realem Madryt w 2. kolejce La Liga. Królewscy mimo wielu prób zdobycia bramki nie przełamali defensywy gospodarzy.

W pierwszej połowie lepszą drużyną był obecny mistrz Hiszpanii - Real Madryt. Ataki Królewskich bardzo rzadko kończyły się jednak celnym strzałem. W konsekwencji zarówno Real Sociedad jak i Real Madryt oddali w pierwszej połowie tylko po jednym uderzeniu w światło bramki.

W 37. minucie doszło do kontrowersji. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Realu Sociedad, dlatego arbiter spotkania - Juan Martinez Munuera skorzystał z weryfikacji VAR. Ku niezadowoleniu Los Blancos, sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego i gra była kontynuowana.

W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Isak, dobrą intewencją popisał się jednak Courtois, którzy obronił uderzenie Szweda.

W drugiej połowie Real Madryt totalnie zdominował mecz. Stwarzali dużo groźnych sytuacji, nie dopuszczając przy tym zbyt często piłkarzy Realu Sociedad pod swoje pole karne. Wszystkie próby Los Blancos na zdobycie bramki albo niwelowali obrońcy albo dobrze spisujący się w tym meczu bramkarz - Remiro. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 0:0.

Komentarze | 10 komentarzy

hugo_sanchez | 20.09.2020 23:08

Ten sam sos, fajerwerków raczej nie będzie w tym sezonie.

RaulMadrid | 20.09.2020 23:15

Szkoda...
Tak jak mówiłem w zapowiedzi meczu warianty ofensywne były mocno ograniczone na skutek absencji o czym świadczyła zmiana Rodrygo na Marvina Parka który to zadebiutował w Realu Madryt, ale to przecież 20-sto latek prezentujący poziom na miarę trzeciej ligi w której na codzień występuje. Właśnie dlatego taki zawodnik jak Lucas jest mimo wszystko potrzebny. Nie wiem jak was, ale mnie Rodrygo nie przekonuje na tej prawej stronie, on zdecydowanie lepiej wygląda z lewej strony... Po wejściu Marvina graliśmy jakby w 10-tkę. Chłopak był totalnie zesrany i grał mega zachowawczo, a w tej sytuacji w której powinien uderzać po podaniu Viniego to Ja nie wiem co on miał w głowie... chciał komuś podać? Z gry Rodrygo niewiele wynikało z przodu, ale jego zmiennik to wręcz sabotował te prawe skrzydło zwalniając akcję. Ale nie ma co wymagać od Parka że wejdzie i odmieni losy meczu...
Drużyna pokazała ze jest świetnie przygotowana fizycznie, potwierdziła że w defensywie wciąż wszystko wygląda rewelacyjnie z Courtois między słupkami któremu brawa się należą za ta interwencję po strzale Isaka. Podobała mi się gra Mendy'ego, Vini jak to Vini wszędzie go pełno, ale konkretów brak, podoba mi się jednak jego nieustępliwość. W pierwszym kwadransie wszedł w drybling z dwoma rywalami, założył jednemu siatkę, został sfaulowany, już upadał, ale utrzymał się na boisku, sędzia odgwizdał rzut wolny, ale postawa Viniego naprawdę super, tak jak i ten jego powort w drugiej połowie kiedy to stracił piłkę wdając się w drybling, a potem niesamowitym sprintem przebiegł pół boiska i te piłkę odzyskał w całkiem przyjemny dla oka sposób. Nadal jednak czekam na jego bramki... Asystę prawdopodobnie by miał gdyby ktoś inny był w miejscu w którym znalazł się Marvin gdy podawał Vini... Świetnie zagrał Kroos na pozycji Casemiro, Odegaard również pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie zwłaszcza w tych akcjach kombinacyjnych na małej przestrzeni z Benzema mógł się podobać. Benzema też miał świetna sytuację, ale tam to Ja nie wiem czy on strzelał, czy chciał podawać... zmiany nasze naprawde desperackie, RSSS ewidentnie grało na remis, a u nas taka bieda że wchodzi dwóch skrzydłowych z Castilli i Valverde z Casemiro którzy to lepiej zabezpieczają tylu niż kreują z przodu... Presing Królewskich naprawdę mógł się podobać i przygotowanie fizyczne zwłaszcza u Benzemy który to niesamowitą robotę w presingu wykonywał, cofał się do rozegrania, a i parę razy fajnie piłkę przejął i jako jedyny próbował strzałów z dystansu... Jeszcze Kroos spróbował i Carvajal, brakowało jednak precyzji... Zabrakło kropki nad I, ale jak na taką sytuację kadrową, mecz na trudnym terenie to ten jeden punkt jest naprawdę ok, choć niedosyt pozostaje... Fajnie że Ziozu pokazał że będzie naprawdę liczył na Martina... Mecz generalnie bez kontrowersji sędziowskich, taki mecz na remis hehe... Irytowaly mnie jednak bardzo nasze rzuty różne... ich rozegranie... Jest dobrze, ale mogło być lepiej, Ja tam jednak optymistycznie patrzę na ten sezon, a wymagań wielkich nie mam hehe, ćwierćfinał w LM i będzie ok, jesteśmy w etapie przejściowym, wymiana pokoleniowa... patrząc jednak na Atleti i Barce to mimo wszystko na obronę mistrzostwa liczę... Ale co to z tą prawa strona? No mnie tam Rodrygo serio nie przekonuje... Oby Asensio odpalił na dobre, bo w zasadzie to u nas prawej strony nie ma od 2-3 lat kiedy to Bale przestał być Balem którego kupował Real i który dał nam z początku swojej przygody te cenne triumfy w finałach... A co do Viniego jeszcze to nie pamiętam od czasów Di Marii tak walecznego ofensywnie usposobieniego piłkarza w naszym teamie który by pracował tak w obronie... Ale Vini jak i Angel tu powalczy i odzyska, potem tam straci bo za długo, zbyt nonszalancko... Kylian przybywaj za rok!!!

Końca świata nie ma. Hehe, niegdyś to nasi walczyli o korone króla strzelców, a teraz to walczymy o Zamorę jeśli chodzi o indywidualności... Kibicem Realu nie od dziś jestem i w sumie takie wejście w sezon to u nas była częściej norma, aniżeli wypadek przy pracy...

mLaudrup | 20.09.2020 23:30

Falstart, ale i tak jestem zadowolony, podobnie @Ricardo Roomest jak sądzę, bo przynajmniej obejrzeliśmy nie w pełnej formie, ale i tak dobrze dysponowanego Odegaarda w dłuższej perspektywie czasowej. Benzema będzie miał tutaj z kim pograć.

Ricardo Roomest | 20.09.2020 23:30

Falstart, którego się niestety spodziewałem...Mieliśmy wysokie posiadanie piłki, ale co z tego skoro gdzieś na 20 metrze przed bramką przeciwnika brakowało pomysłu. Niestety, ale naszą bolączką dalej jest brak typowego kilera. Benzema bierze się za rozgrywanie, a w polu karnym pustka. Skrzydła też nie funkcjonowały zbyt dobrze. Vini co prawda mógł mieć asystę, ale Benzema podjął fatalną decyzje z tym mijaniem bramkarza i wygonił się do linii końcowej przez co nie zmieścił piłki w bramce. Poza tą jedną akcją to młody Brazylijczyk podejmował złe decyzje i popełniał proste techniczne błędy. Rodrygo miał jeden zryw, a poza tym widać, że ta prawa strona kompletnie mu nie leży... Wydaje mi się, że na lewej flance pokazałby znacznie więcej od Viniego. Odegaard też zaliczył średnie zawody i nadal czekam na jego najlepszą wersje. Mam tylko nadzieję, że ZZ dalej będzie dawał mu szanse. Szkoda, że zamiast Jovicia wszedł Marvin, który też z resztą miał swoją okazje, ale się podpalił. Czy dawanie szansy młodziutkiemu zawodnikowi w meczy gdzie remisujemy jest dobrym pomysłem? No chyba nie. Wtopa na inauguracje, ale trzeba liczyć na poprawę.

P.S. Courtois zaliczył fantastyczną interwencje pod koniec pierwszej połowy i za to brawa. Kto wie jakby się skończył ten mecz, gdyby nie to wyjście.

RaulMadrid | 20.09.2020 23:43

mLaudrup jak zwykle wyczerpująco. :D

hablador | 21.09.2020 00:16

Cieszą 2 punkty straty do Barcelony. Choć w sumie może się nieco wyrwałem, po zastanowieniu

Nic nowego, Real dominujący, ale Real nie powalający ofensywą. Tym razem nie udało się wyszarpać tej jednej decydującej akcji.

To chyba będzie sezon z cyklu "czekamy na Mbappe - brakujące ogniwo"

Threex | 21.09.2020 06:55

Niestety ofensywnie zabrakło wykończenia. Znowu....
Szkoda że zamiast któregoś z tych młodych nie został wpuszczony drugi napastnik a nie jacyś skrzydłowi niewiadomo skąd.
Z drugiej strony ZZ pokazał dzisiaj że jak na betona to jest mocno nowoczesny dając pograć 3 zawodnikom którzy nie stanowią "starej gwardii".
Jest światełko ale co z tego będzie zobaczymy.
Możliwe że za mało czasu na przygotowania było a i rywal mocno ustawiony defensywnie.
Trzeba jednak oddać gospodarzom że mieli okazję wygrać ten mecz.
No cóż 1pkt i trzeba iść dalej.

kakarotto2019 | 21.09.2020 08:37

Zidane ma dobry skład i nieźle grają, ale tylko do lini pola karnego. Każdy napastnik by się przydał, typu Cavani, Suarez czy Dzeko. Benzema jako 9 typowa nie nadaje się, bardziej jako 10 i ostatnie podanie tylko nie ma do kogo.

TteamWand | 21.09.2020 09:17

Bardzo słaby mecz RSSS. To ile razy popełniali błędy przy wyprowadzaniu piłki na własnej połowie to aż niemożliwe że Real nic z tego nie wykorzystał. Isak dziś bez żadnej wartości dodanej, wejście Silvy zupełnie nijakie prócz jednego zablokowanego strzału.
Pochwalić można młodziutkiego skrzydłowego Barrenetxea który ma dopiero 18 lat i sił starczyło tylko na jedną połowę oraz Oyarzabala który zagrał kilka świetnych piłek.

Ogólnie w takiej dyspozycji RSSS może otwierać szampana za ten 1pkt.

Real Madridista | 21.09.2020 10:43

Generalnie za wolno, za malo kombinacji, choc i tak juz Odegaard wniosl element zaskoczenia.
Benzyn nie moze byc jedyna opcja w ataku - tutaj nic nowego.
Niezla gra w fedtrukcji, ale bledow kilka sie przytrafilo.
Real jak nie strzela szybko bramki to ma problem i cos czuje, ze sezon bedzie podobny do tego ostatniego.
W porownaniu do czolowki europejskiej to Real jest ibecnie w 2 lidze ze swoim poziomem.