Chelsea z kolejnym wzmocnieniem, Kepa może się obawiać!

Kepa

Chelsea FC sfinalizowała kolejny transfer w trakcie trwającego okienka transferowego, poinformował stołeczny klub. Nowym bramkarzem ekipy z zachodniego Londynu został Edouard Mendy, który parafował z przedstawicielem Premier League kontrakt na pięć lat. Tym samym Kepa Arrizabalaga ma nowego rywala w walce o miejsce między słupkami bramki The Blues.

Chelsea FC tym razem wzmocniła się na pozycji bramkarza. Londyński ekipę wzmocnił broniący ostatnio barw Stade Rennes Senegalczyk Mendy. Na transakcję z udziałem zawodnika angielski klub nieoficjalnie miał przeznaczyć ponad 22 miliony funtów (25 milionów euro).

Mendy we wtorek przeszedł testy medyczne, więc wszystko wskazywało na to, że rywalizacja o miejsce w składzie The Blues ostatnio zwiększy się także między słupkami bramki. Poważny konkurent do gry wyrósł zatem Hiszpanowi Kepie, który był ściągany do Chelsea za ponad 73 miliony funtów (80 milionów euro).

– Jestem bardzo podekscytowany tym, że trafiłem do Chelsea. Spełniło się moje marzenie, aby dołączyć do mocnego zespołu – mówił Mendy tuż po oficjalnym ogłoszeniu transferu.

“Hiszpański ręcznik Chelsea” straci miejsce w składzie?

W zeszłym sezonie w 24 występach w Ligue 1 nowy bramkarz The Blues dziewięć razy zachował czyste konto. Dla porównania Kepa w 33 spotkaniach angielskiej ekstraklasy nie tracił bramki w ośmiu meczach.

Procent skutecznych interwencji Mendy’ego wyniósł 76,3. Senegalczyk tracił gola średnio co 114 minut, wyliczyło BBC na swoim łamach. Z kolei procent udanych obron hiszpańskiego golkipera wyniósł 53,5 procent. Kepa wyciągał piłkę z siatki średnio co 63 minuty.

Nowy bramkarz Chelsea okazję do debiutu może otrzymać już w sobotę, gdy londyński team zmierzy się w ramach Premier League w delegacji z West Browmich Albion. Mecz zaplanowany jest na sobotę na godzinę 18:30.