Abraham bohaterem! Skuteczna pogoń Chelsea!

Timo Werner

Kapitalne spotkanie rozegrali piłkarze West Bromu i Chelsea. Gospodarze niespodziewanie prowadzili już 3:0, ale The Blues nie poddali się. Londyńczycy w drugie połowie walczyli do ostatniej minuty, ale zrealizowali cel, jakim było odrobienie strat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

West Brom ponownie bez Kamila Grosickiego, chciał zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Zadanie było jednak bardzo trudne, ponieważ na The Hawthorns przyjechała Chelsea.

West Brom nokautuje rywali

Spotkanie to rozpoczęło się w sposób, którego nikt nie przewidział. W czwartej minucie Marcos Alonso zagrał głową wprost pod nogi Matheusa Pereiry, który ruszył z akcją i podał do Calluma Robinsona. Irlandczyk wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym i uderzył precyzyjnie w kierunku dalszego słupka.

Chelsea próbowała odrobić straty, oddała mnóstwo strzałów na bramkę rywala, ale była nieskuteczna. Dodatkowo popełniała proste niewymuszone błędy. Kolejny przydarzył się w 25. minucie, a tym razem zawiódł Thiago Silva. Brazylijczyk popełnił prosty błąd w rozegraniu, futbolówkę przechwycił Robinson, który drugi raz umieścił futbolówkę w siatce.

Zaledwie trzy minuty później West Brom zadał trzeci cios, a wyprowadził go Kyle Bartley. Anglik wykorzystał podanie Darnella Furlonga i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chelsea nie była dzisiaj sobą. Prezentowała się znacznie poniżej oczekiwań, za co poniosła karę w postaci utraty trzech goli do przerwy.

Heroiczna pogoń Chelsea

W drugiej połowie Chelsea nie miała już nic do stracenia i wraz z upływem czasu, angażowała coraz więcej piłkarzy w grę ofensywną. Starania te dały efekt w 54. minucie, gdy Cesar Azpilicueta podał do Masona Mounta, który oddał strzał zza krawędzi pola karnego. Strzał był na tyle precyzyjny, że piłka wpadła w lewy dolny róg bramki.

W 70. minucie Londyńczycy strzelili gola kontaktowego, po ładnej dla oka dwójkowej akcji. Kai Havertz odegrał do Calluma Hudsona-Odoia, a ten strzelił w prawy górny róg bramki. The Blues próbowali trafić na 3:3, co udało im się w doliczonym czasie gry. Tammy Abraham okazał się bohaterem, ponieważ wykorzystał dobitkę i strzelił na 3:3.

W następnej kolejce West Brom zagra na wyjeździe z Southampton. Z kolei Chelsea podejmie u siebie Crystal Palace.