Pewna wygrana Realu Sociedad

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.09.2020 20:21

David Silva  |  fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Piłkarze Realu Sociedad wygrali pewnie na wyjeździe z Elche 3:0. Goście mogli zwyciężyć jeszcze wyżej, ale byli bardzo nieskuteczni. Drużyna z Kraju Basków awansowała na trzeci stopień ligowego podium. Elche jest na samym dnie tabeli.

Ostatnim beniaminkiem, który rozpoczął zmagania w sezonie 2020/2021, było Elche. Zadanie mieli jednak trudne, ponieważ mierzyli się z Realem Sociedad. Zespół z Kraju Basków zremisował do tej pory dwukrotnie, więc chciał wreszcie odnieść zwycięstwo.

W pierwszej kolejce piłkarze Elche byli tylko tłem dla świetnie dysponowanych zawodników Realu Sociedad. Goście oddali aż czternaście strzałów, ale tylko jeden był celny. Tak niska skuteczność sprawiła, że do przerwy było 0:0.

W drugich 45. minutach, zespół z Kraju Basków grał jeszcze lepiej. Dodatkowo dołożyli jeszcze dobre wykończenie, dzięki czemu otworzył się worek z bramkami. Jako pierwszy trafił Portu, który uderzył w lewy dolny róg bramki. Następny w 77. minucie strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Adnan Januzaj. Rywali w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Roberto Lopez. Gospodarze nie mieli dziś żadnych szans, nawet na jeden punkt i przegrali tylko 0:3.

W następnej kolejce Elche zagra na wyjeździe z Eibar. Natomiast Real Sociedad podejmie u siebie Valencię.